HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'TRT için kara leke'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'TRT için kara leke'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, TRT'nin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne yönelik, 'Sözde adalet yürüyüşü' başlığı kullanarak yayın yapmasına tepki gösterdi. Akcagöz, 'O başlık TRT için tarihi bir kara leke'' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'TRT için kara leke'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürdürdüğü 'Adalet Yürüyüşü'nün TRT Haber kanalında başlık olarak 'Sözde adalet yürüyüşü' şeklinde yazılmasına tepki gösterdi.

KANUN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Yayının büyük tepki topladığını söyleyen Akcagöz, "TRT bir kamu kuruluşu. Ancak epey zamandır, tarafsız olması gereken bu kurumun, yanlı yayın yaptığını biliyoruz. Bizim vergilerimizle ayakta duruyor. Her görüşten insan, bu yayın organını finanse ediyor. TRT'nin tarafsız olması, Anayasa'nın gereği. Ancak görüyoruz ki, çoktan bu vasfını yitirdi. Yandaş medya kanallarının Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü etkisiz kılmak için onlarca takla attığını biliyoruz ve buna alıştık ama TRT'nin bunu yapma lüksü yok. Onların sözde dediği yürüyüşe biz, 'onurlu adalet yürüyüşü' diyoruz. Adalet lafını duyunca, besmele duymuş şeytan gibi tepki veriyorlar. TRT, AKP'nin arka bahçesi haline gelmişse, kuruluş kanunu yeniden gözden geçirilmelidir. " dedi.

TRT'NİN BÖYLE BİR HAKKI YOK

Durumun TRT tarihi ve geçmişi için de kara bir leke olduğunu belirten Tufan Akcagöz, "Ülke, AKP'ye oy verenlerden ibaret değildir. Birbirine saygı duymayan, hoş görüyü rafa kaldırmış bir memleket haline geldik. TRT de, maalesef buna çanak tutuyor. Devletin resmî yayın organının, bu tek taraflı yayını bunun göstergesi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünden, iktidar sahiplerinin rahatsız olması normal. Milyonlarca oy almış bir hareketin lideri adalet için yollara düşmüşse, korkularını anlıyoruz ama devletin resmî yayın organı bu kör siyasete alet olmamalı.. TRT'nin böyle bir hakkı da yok'' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}