HaberlerSamsun Haber: Dolandırıcıların hedefi yeni Samsun Valisi

Samsun Haber: Dolandırıcıların hedefi yeni Samsun Valisi

Samsun Haber: Dolandırıcıların son hedefi Samsun Valiliği'ne yeni atanan ve bugün göreve başlayan Osman Kaymak oldu. Dolandırıcılar Vali Kaymak'ın ismini kullanarak, yardım bahanesiyle vatandaşları dolandırmak istedi

Samsun Haber: Dolandırıcıların hedefi yeni Samsun Valisi

Samsun Haber: Valililerin adını kullanarak, yardım bahanesiyle vatandaşları dolandıran kişiler, şimdi de Samsun Valiliği’ne yeni atanan Vali Osman Kaymak’ın, adını kullanılarak dolandırıcılık yapılmak istedi. Konuyla ilgili Samsun Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların bu gibi durumlara itibar etmemesi ve hemen polisi araması istendi.

İTİBAR ETMEYİN

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Valilik adına dolandırıcılık konusuyla ilgili daha önce de bir kaç kez uyarı yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Maalesef bazı kişi veya kişilerin ilimizde bulunan bazı şirket, kuruluş ve işadamlarını telefonla arayarak, kendisini Samsun Valisi Osman Kaymak olarak tanıtıp, ihtiyaç sahiplerine yardım yapılacak bahanesiyle İBAN numarası ve hesap numarası vererek maddi talepte bulundukları tespit edilmiştir. Başta Valimiz olmak üzere; Valiliğimizde görev yapan hiç bir vali yardımcımızın, il müdürlerimizin, şube müdürlerimizin veya diğer valilik çalışanlarının böyle bir talebi söz konusu değil. Vatandaşlarımızın bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelerini, Valiliğimizin bağış ve yardım talebinde bulunulması için telefonla arama yapmasının söz konusu olmadığını bir kez daha önemle hatırlatıyoruz. Bu gibi durumlarda vatandaşlarımızın derhal 155 Polis İmdat Hattı'na müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait irtibat telefonunu (0 362 431 12 12-435 79 97) arayarak bilgi paylaşmaları, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır” denildi.

SIRADAKİ HABER
}