HaberlerKonya HaberleriDünya şampiyonu tekvandocu Ağrıs'a memleketinde coşkulu karşılama

Dünya şampiyonu tekvandocu Ağrıs'a memleketinde coşkulu karşılama - Konya Haberleri

Güney Kore'de yapılan Dünya Büyükler Tekvando Şampiyonası'nda 53 kiloda Türkiye'ye altın madalya kazandıran milli tekvandocu Zeliha Ağrıs, memleketi olan Konya'nın Beyşehir ilçesine gelişinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Dünya şampiyonu Zeliha Ağrıs, kent girişindeki otogar kavşağında Beyşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen organiza

Dünya şampiyonu tekvandocu Ağrıs'a memleketinde coşkulu karşılama

'19 yaşında gelen dünya şampiyonluğu hiç de kolay olmadı'
Zeliha Ağrıs, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, böylesine muhteşem bir karşılama töreni beklemediğini belirterek, 'Öncelikle belediye başkanımıza, hocama ve aileme teşekkür ediyorum yanımda oldukları için' diye konuştu.19 yaşında gelen dünya şampiyonluğunun hiç de kolay olmadığını belirten Ağrıs, 4-5 yıldır devam eden çalışmalarının meyvesini aldığını dile getirerek, 'Ülkeme ve Beyşehir'imize böyle bir başarı getirdiğim için çok mutluyum' dedi. Ağrıs, daha önce Avrupa şampiyonalarında yenildiği rakibini bu sefer yeneceğine inandığını vurgulayarak, 'Bu sefer olacak, diyordum. Avrupa şampiyonasında yarı finalde Rus rakibime yenilmiştim, 'Avrupa şampiyonası senin olsun' dedim. 'Dünya şampiyonası ise benim olsun' dedim ve dünya şampiyonluğunu ben aldım' ifadelerini kullandı. 2019'da yapılacak dünya şampiyonasında aynı başarısını tekrarladıktan sonra2020'de yapılacak Tokyo olimpiyatlarına katılarak Türkiye'ye burada altın madalya elde etmek istediğini de vurgulayan Ağrıs, kazandığı madalyayı her kazandığı madalyada olduğu gibi yine şehit ve gazilere, onların ailelerine armağan ettiğini söyledi, 'Bu mutsuz günlerimizde onları bir nebze de olsa sevindirebildiysem çok mutluyum onlar adına' diye konuştu. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, Zeliha Ağrıs'ın elde ettiği bu büyük başarıyla Beyşehirliler'e adeta bir bayram coşkusu yaşattığını belirtti. Bundan dolayı kendisine teşekkür eden Özaltun, Beyşehir'in tarihi ve nadir günlerden birisini yaşadığını ifade ederek, 'Beyşehir'de, coşkunun, sevincin zirve yaptığı bir günü yaşadık. İnşallah bu coşku ve sevincimiz sürekli zirve yapsın.'dedi.Zeliha Ağrıs'ın geriden gelen tekvandocu kardeşlerine de iyi birer örnek olacağına inandığını ve yeni Avrupa ve dünya şampiyonlarının ilçeden yine çıkacağı ümidinde olduklarını dile getiren Özaltun, dünya şampiyonu Zeliha Ağrıs'ın ismini yaşatabilmek için Beyşehir'de bir spor kompleksi yaparak onun adını vereceklerini söyledi.
Zeliha Ağrıs'ı yetiştiren Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Nafiz Çakır ise, Beyşehir'de daha önce dünya ikinciliği ve üçüncülüğü başarısını gösteren milli sporcular çıkardıklarını ancak dünya şampiyonluğunun ilçe için bir ilk olduğunu belirterek, 'İnşallah bundan sonraki seferde bir olimpiyat şampiyonu çıkarabilirsek, çok mükemmel olacak' dedi.
Zeliha Ağrıs'ın annesi Ayşe Ağrıs da, tarifsiz bir mutluluk içerisinde olduklarını dile getirerek, bu onur ve gururu yaşattığı için kızına ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.Baba Hüseyin Ağrıs ise, kızının kazandığı madalyayı Beyşehirli rahmetli milli tekvandocu Ömer Tosun'a armağan ettiğini, çocuklarının onu örnek alarak böylesine başarılara imza attığını dile getirdi.

Dünya şampiyonu tekvandocu Ağrıs’a memleketinde coşkulu karşılama

SIRADAKİ HABER
}