HaberlerTÜRK-İŞ'ten taşeron açıklaması!

TÜRK-İŞ'ten taşeron açıklaması!

Taşeron işçilerin merakla beklediği kadro açıklaması TÜRK-İŞ'den geldi. Taşerona kadro ve geçici işçi açıklaması geldi.

TÜRK-İŞ'ten taşeron açıklaması!

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçilerin toplu sözleşmesi konusunda anlaşma sağlandı. Taşeron işçiler kadroya alınacak mı sorusu merak edilen konular arasında. Türkiye'de bir çok kurumda yer alan taşeron işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı merak ediliyor. Taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda işçilerin bekleyişi sürerken, hükümetin konu üzerine çalışmaları devam ediyor. Bunların akabinde taşeron işçilerin merakla beklediği kadro açıklaması TÜRK-İŞ'den geldi.

TÜRK İŞ'TEN AÇIKLAMA GELDİ!

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçilerin toplu sözleşmesi konusunda anlaşma sağlandı.

Bugün Çankaya Köşkünde düzenlenen imza törenine katılan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Kamuda görev yapan taşeron işçilerin istihdamına yönelik çalışmalar konusunda hükümetten söz istedi.

Atalay, "Özellikle Sayın Başbakanıma buradan ifade etmem gereken iki konu var. Sayın Başbakanım, malumunuz taşeronlarla ilgili konu devam ediyor, çalışmalarınızı biliyorum. Bu taşeronda ki arkadaşlarımız devletin çatısı altında olsun. Aradaki aracılara ne veriyorsanız hatta yüzde 10 altını bize verin. Bu taşeronla ilgili problemi bir an evvel çözersek siz de rahatlarsınız, ülke de rahatlar.

Bizim kamuda 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerimiz var. Kurumlar ne kadar talep ediyorsa Sayın Başbakanım, o sürede yani kurum desin ki ‘Ben 8 ay, 10 ay, 12 ay.’ Ne kadar talep ediyorsa yani bu sözleşme sürecinde, şu önümüzdeki dönemde bunu da çözersek özellikle taşeron ve geçici işçilere müjdeli haber veririz diye düşünüyorum." dedi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU: HÜKÜMETE GÖNDERECEĞİZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, “Referandumda Evet çıkması ile birlikte Türkiye yeni bir döneme girdi. Bundan sonra daha istikrarlı, daha güvenli bir sistemin arefesindeyiz. Parlamentoda gerekli alt düzenlemeleri yapılacak. 2017 nisan öncesi neyse 2019 3 Kasım’a kadar aynen devam edecek. Önümüzdeki iki yıla yakın zaman güçlü icraat dönemi olması gerekiyor. Milletin de hükümetten beklediği bu. Parlamentoda yeterli desteği olan bir hükümet var. Vatandaş da icraat bekliyor. Erken seçime ihtiyaç yok. İşsizlik konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Haziran sonu 1 milyonu hedefliyorduk mayıs ortalarında bu rakamı geçeceğimizi görüyorum. Emeklilerin promosyon ödemelerinin yüzde 75’i tamamlandı. 3 milyar 200 milyon gibi bir rakam ödendi.” dedi. Taşeron işçiye kadro konusunda da Bakan Müezzinoğlu, "Çalışmaları olgunlaştırdıktan sonra hükümete göndereceğiz. Önümüzdeki ayların konusu. Haftaya pazartesi Bakanlar Kurulu yapıldığında çözüm takvimi belirlendikten sonra biz de o takvime göre çalışmaları şekillendireceğiz" açıklamasında bulundu.son dakika kadro  


SIRADAKİ HABER
}