HaberlerTürk-Yunan dostluğuna Samsun'dan köprü

Türk-Yunan dostluğuna Samsun'dan köprü

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyon Başkanı Kemalettin Altunsoy, Balkan Halk Şarkıları Festivali kapsamında, Yunanistan'ın Kavala kentinden gelen koronun Samsun'da Türk müzisyenlerle birlikte sahne alacağını söyledi.

Türk-Yunan dostluğuna Samsun'dan köprü

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyon Başkanı Kemalettin Altunsoy, Kavala Belediyesi Synpdiporpi Korosu Müdürü Despima Tsiuperaki, Koro Şefi Yiannis Kamakis ve Koro Teknik Şefi Marianna Köseoğlu Haber Medya Grubu'nun Borkonut Niş'teki çalışma ofislerini ziyaret etti. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun ve Haber Medya yöneticileriyle bir araya gelen konuklar bir süre sohbet gerçekleştirdi.

SAMSUN'DA İLK

Balkan Halk Şarkıları Festivali'nde Türk-Yunan korosunun Samsun'da ilk defa aynı sahnede şarkılar söyleyerek ülkeler arasındaki dostluğu pekiştireceğini söyleyen Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyon Başkanı Kemalettin Altunsoy, "Geçen yıl Yunanistan Kavala Belediyesi'nin daveti üzerine Samsun'da İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün Türk Sanat Müziği korosuyla beraber Kavala'da çok güzel karşılandık. Bu sene de biz Synpdiporpi'yi Samsun'a davet ettik. Korolarımız 5 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20:00'da Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde sahnede olacak. Ertesi gün de saat 20:00'da Synpdiporpi korosu Alaçam Belediyesi Anneler Parkı'nda Samsunlularla buluşacak. Samsun'da ilk defa böyle bir konser olacak. Asıl amacımız ülkeler arasındaki kültürü ve dostluğu geliştirmek. Samsunlular konserde Türk-Yunan dostluğunu bulacak, Türkçe ve Rumca şarkıları dinleyecekler ayrıca Karadeniz yöresine özgü oyunları izleyecek'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}