HaberlerJet Fadıl'dan ilginç savunma

Jet Fadıl'dan ilginç savunma

Yaklaşık 15 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz, nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılandığı davada, Caprice Gold projesinin bitmesi için biraz daha yatırım gerektiğini söyledi.

Jet Fadıl'dan ilginç savunma

Jet Fadıl lakaplı iş adamı Fadıl Akgündüz’ün dolandırıcılık suçundan 2 Bin 443 yıl hapis istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut ile bazı mağdurlar katıldı. Mağdurlarca Akgündüz’e yönelik olası sözlü ve fiziki saldırılara karşı güvenlik önlemi alındı. Akgündüz ve yeğeni duruşma salonuna ayrı bir kapıdan alınırken, sanıkların bulunduğu yer ile mağdurlar arasında Çevik Kuvvet polisleri oturtuldu. Duruşmada ifadeleri alınan mağdurlardan Sümeyye Çikot, evlerini satarak 2014 yılında Caprice Gold’dan devre mülk aldıklarını belirterek, “Eşimle birlikte 102 Bin TL verip peşin aldık. Proje kapsamında 2 ay kira bedeli ödendi. Zaten onu da zorla aldık. Benim 3 çocuğum var. Geçimimizi zor sağlıyoruz. Çocuklarıma okul harçlığı veremiyorum. 14 yaşındaki oğlum bana ‘Biz fakir miyiz?’ diye soruyor. Huzurumuz yok, yardımlarla geçiniyoruz. Fadıl Beyin yüzü burada, elini vicdanına koysun” dedi.

Caprice God projesinden 7 gayrimenkul, Maldivler projesinden de 1 gayrimenkul aldığını kaydeden mağdur İlker Arslan, “Ben 7 proje almama rağmen 4’ünün tapusunu verdiler. Fadıl Bey batığını söylüyor. Ben kendisini hacda yakaladım. ‘Utanmıyor musun?’ diye sordum. Paralel yaptı falan dedi. Gitmiş sağa sola kendisini tehdit ettiğimi söylemiş. Arafat’da bile yan gelip yattı” diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}