Haberler TÜİK, ayarlama kurumu oldu

TÜİK, ayarlama kurumu oldu

Enflasyon farkıyla oluşan zam oranlarına değinen Kamu-Sen İl Temsilcisi Levent Kuruoğlu, 'Bir kitap vardı, 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' diye. Bu enflasyonları belirleyen TÜİK, artık enflasyonu belirleme yeri değil ayarlama kurumuna dönüşmüştür' dedi

 TÜİK, ayarlama kurumu oldu

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Levent Kuruoğlu, enflasyon farkı dolayısıyla oluşan zam oranlarını değerlendirdi.

MEMURU MASADA SATTILAR

Memur-Sen tarafından yapılan Toplu Sözleşme'yi eleştiren Kuruoğlu, "İşçiler ilk 6 ay için yüzde 7,5 ve ikinci 6 ay içinse yüzde 5 zam alacak. 3 bin TL altında alan işçiye 90 TL ödeme ve halen var olan 500 TL'lik ek ödemenin de 750 TL'ye çıkartılması için bir anlaşma yapıldı. İşçiye verilen bu para bile azdır, hayırlı uğurlu olsun. Fakat işçiler bu paraları alırken, biz memurların anlaşmasını imzalayan Memur Sen, memurları yüzde 3+4'lük bir anlaşmaya mahkum etmiş, memuru masada satmıştır" diye konuştu.

BU RAKAMLARA İNANMIYORUZ

Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını öne süren Kuruoğlu, "Memur ve emekliye enflasyon farkının verileceği ay enflasyon, yüzde 0,27 düşerek yüzde 6,17'den yüzde 5,89'a geriledi. Bir kitap vardı, 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü' diye. Bu enflasyonları belirleyen TÜİK, artık enflasyonu belirleme yeri değil ayarlama kurumuna dönüşmüştür. Biz bu enflasyon rakamlarına inanmıyoruz. Sokağa çıktığımızda gerçek enflasyonu görüyoruz. Memurun zam alacağı dönemde enflasyonu düşürüyorlar. Bu rakamlara göre memur ve memur emeklileri, 2017 yılında toplam yüzde 3+4 zam, yüzde 2,89 enflasyon farkı alacak. Memurun kaderi bu denilebilir mi?" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}