HaberlerGençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 'Adalet sokakta aranmaz'

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 'Adalet sokakta aranmaz'

CHP'nin başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 'Eğer bir iddianız varsa ve bir şekilde bir yerlerde bir şey elde etmek istiyorsanız, bunların nerede yapılacağı bellidir' dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 'Adalet sokakta aranmaz'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, A Haber Televizyonu’nda Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün canlı yayın konuğu oldu. Geçen yıl yaşanan 15 Temmuz gecesinde yer alan darbecilerin ve onların destekçilerinin, ihanetlerinin cezasını en ağır şekilde çekeceğini vurgulayan Bakan Kılıç, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) başını çektiği darbe girişimine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti, Başbakan Binali Yıldırım ve hükümetin duruşuyla milletin 'dur' dediğini hatırlattı.

ADİL OLACAĞIZ AMA...

O ihanet gecesinin üzerinden bir yıl geçtiğini ve bu bir yıllık sürede FETÖ ile mücadelenin kararlı bir şekilde sürdüğüne işaret eden Bakan Çağatay Kılıç, “Bu mücadeleyi yaparken adil olacağız, ama acımayacağız” dedi. Bakan Kılıç, “Bu milletin vergisinden, alın terinden topladığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne emanet ettiği silahları alıp, millete çevirenler bu ihanetin karşılığını, hem bu dünyada mahkemelerde alacaklar, hem de ahirette bunun hesabını verecekler” diye konuştu.

HESAP SORACAĞIZ

"FETÖ’nün başındaki Pensilvanya’da oturan terörist başının zaten buradaki örgütsel anlamdaki uzantıları şu anda hesap veriyorlar ya da hesap vermek üzere hazırlıkları yapılıyor" diyen Bakan Kılıç, "Hala kendilerini gizlemeye çalışanların olduklarını biliyoruz. İşte özellikle bu çözülmüş olan iletişim sistemleri, elektronik sistemler içerisinde ByLock olsun veya şimdi başka bir sistemin gündeme geldiğini görüyoruz. Bunların mücadelesini biz sonuna kadar yapacağız. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar… O yurt dışına kaçan korkakların da, hainlerin de peşindeyiz. Kaçtıkları ülkelerdeki makamlarla görüşüyoruz. Çünkü buradan kaçıp orada gününü gün ediyorlar. O korkaklar, o hainler de gelip hesabını verecek. Bu mücadele hiçbir şekilde kararlılığından bir şey kaybetmeden sonuna kadar devam edecek" ifadelerine yer verdi.

YERİ SOKAK DEĞİL

Bakan Çağatay Kılıç, CHP’nin başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Yürüyüşün güvenliği için devletin, hükümetin gereken güvenlik önlemlerinin en üst seviyede alındığını dile getirirken, "Eğer bir iddianız varsa ve bir şekilde bir yerlerde bir şey elde etmek istiyorsanız, bunların nerede yapılacağı bellidir. Ha böyle bir şey yapmak istemişler; işte buyurun Türkiye demokratik bir ülke. Türkiye, hakların, hukukun olduğu bir ülke” diye konuştu.

O GÜN NEREDEYDİNİZ?

Geçmişte AK Parti’ye karşı bir kapatma davası açıldığını, o davada kimlerin neler söylediğinin de hala hafızalarda olduğunu hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, “O zaman biz hukuk mücadelemizi sürdürdük ve o mücadelenin sonunda da haklılığımız ortaya çıktı. Demek ki; CHP’nin bakışı farklı. Onlar farklı şeylerle aramak istiyor, buyursunlar arasınlar. Ama işin gerçeği şudur ki; bu iş yargının işidir, bu iş hukukun içerisinde yapılması gereken bir konudur ve iddia da çok ağır ve vahim bir iddiadır, ortaya konan delillerle mahkeme bir karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

Bakan Çağatay Kılıç, son günlerde yürüyüşe katılanlara bakıldığı zaman bu yürüyüşün pek bir anlamının kalmadığının görüldüğünü belirterek, “Ülkesine, milletine karşı hain terör örgütleriyle işbirliği yapanların da yürüyüşe katılmış olmaları herhalde CHP’ye gönül veren tüm vatandaşlarımızın da artık bu yürüyüşe olan olumlu bakışı vardı ise artık olumsuza çevirmiştir" dedi.

SIRADAKİ HABER
}