HaberlerSamsun Haber: Yaşlı kadına meydan dayağı

Samsun Haber: Yaşlı kadına meydan dayağı

Samsun Haber: Samsun'un Canik İlçesi'nde işitme engelli oğlunu korumak için karıştığı kavgada öldüresiye dayak yiyen yaşlı kadın hastanelik oldu.

Samsun Haber: Yaşlı kadına meydan dayağı

Samsun Haber: Samsun'un Canik İlçesi Avluca Mahallesi'nde oturan 72 yaşındaki kadın, işitme engelli oğlunun 2 bin lira alacağı nedeniyle çıkan kavgaya müdahale etmek istedi. Eşinin kardeşi ve diğer kerdeşini oğlu tarafından darp edildiği iddia edilen yaşlı kadın, hastanelik oldu.

ALACAK KAVGASI

İddiaya göre, 72 yaşındaki Emine A'nın işitme engelli oğlu Yaşar A., daha önce amca oğlunun yaptığı inşaatta çalıştı. İşten ayrıldıktan sonra 2 bin lira alacağını isteyen Yaşar A. ile amcası Hızır A. ve diğer amcasının oğlu Nazım A. arasında kavga çıktı.

HAFIZA KAYBI YAŞADI

Kavgada oğlunu korumaya çalışan anne Emine A., yüzüne ve vücuduna aldığı derbelerle yere yığıldı. Çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırılan yaşlı kadın, tedavisinin ardından taburcu edildi. Emine A., "Hiçbir şey hatırlamıyorum. Ben sadece oğlumu korumak istedim. Hiçbir insana bu yapılır mı?' dedi.

İDDİALARI REDDETTİ

Olayla ilgili soruşturma başlatan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yaşar A.'nın iddiaları üzerine Hızır A. ile Nazım A'nın ifadelerine başvurdu. Suçlamaları reddeden Nazım A.,
"Ben sadece oğluna bir kere vurdum. Emine A'ya vurmadım. Emine teyzeye amcam Hızır A. vurdu, kafasına tekme attı. Daha sona da Ankara'ya kaçtı" dedi.

Nazım A. ile Hızır A., jandarmadaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}