HaberlerSamsun Haber: Sanayici yasadan memnun

Samsun Haber: Sanayici yasadan memnun

Samsun Haber: TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, 'Sanayiciler olarak, uzun zamandır heyecanla ve umutla beklediğimiz, önemli bir reform hayata geçti' dedi

Samsun Haber: Sanayici yasadan memnun

Samsun Haber: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) 15. Genel Kurulu’na katıldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve TBMM Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız’ın da katıldığı TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen Genel Kurul’da TOBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak konuşan Murzioğlu, hükümetin iş dünyasının önünü açan düzenlemelere imza attığına işaret etti. Konuşmasında Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Kanunu’nun yasallaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Murzioğlu, “Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nün vizyonu ve gayretleriyle, yine Meclis Komisyon Başkanımız Sayın Ziya Altunyaldız’ın büyük emekleriyle, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Kanunu yasalaştı. Bu paketin, TOBB, OSBÜK ve ticaret-sanayi odalarımız gibi, sanayinin ana aktörlerinin görüşleri alınarak, katılımcı ve rasyonel şekilde hazırlanmış olmasını da ayrıca önemli görüyoruz. Nihayetinde, sanayiciler olarak, uzun zamandır heyecanla ve umutla beklediğimiz, önemli bir reform hayata geçti. Yıllardır hep dile getirdiğimiz, talep ettiğimiz pek çok konunun, burada çözüldüğünü gördük" dedi.

Her reform ve teşvik hamlesinin, iş dünyasına büyük bir motivasyon sağladığına vurgu yapan Murzioğlu, ülkenin ekonomik büyümesi için yatırımın şart olduğuna dikkat çekti.

SIRADAKİ HABER
}