Uzunkaya beraat etti

Eski AK Parti Milletvekili Musa Uzunkaya'nın kardeşi, eski İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, 'Suç örgütüne yardım etmek' suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti. Uzunkaya, 'Bize bu zulmü vefa görenlere hakkımı ne bu dünyada ne öbür dünyada helal etmiyorum' dedi

Uzunkaya beraat etti

İzmir'de, 'Suç örgütüne yardım etmek' suçlamasıyla yargılanan eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü ve İzmir Emniyet MüdürüCelal Uzunkaya, Yargıtay’ın bozma kararından sonra tekrar yargılandıkları davada 6 buçuk yıl sonra beraat etti.

Paralel yapının 4 yılını çaldığını belirten Uzunkaya, "Bizim bu 4 yılımızı çalanların bir kısmı içeride bir kısmı halen yargılanıyor. Bize bu zulmü vefa görenlere hakkımı ne bu dünyada ne öbür dünyada helal etmiyorum. Bir komedi oynandı ve perde indi çok şükür'' dedi.

SUÇLAMALARI REDDETTİLER
İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmaya eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü ile eski İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya katıldı. Örgüte yardım etmekten 3 ay 10'ar gün hapis cezasına çarptırılan Uzunkaya ile Gülcü, yapılan son duruşmada haklarındaki suçlamaları kabul etmeyip beraatlerini istedi. Mahkeme, kısa bir aranın ardından Uzunkaya ile Gülcü hakkında beraat kararı verdi.

PARALEL YAPI 4 YILIMA ÇALDI
Duruşma sonrası adliye önünde bekleyen basın mensuplarına açıklama yapan eski İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya; ''17 Aralık 2009’da başlayan bir yargılama sonucunda bugün çok şükür beraat ettik. Dört yıl görevden uzak tutulduk. Paralel yapı benim 4 yılımı çaldı. Kara propaganda ile kirli bilgilerle bizi açıkça suçlu ilan ettiler. Ve çok şükür bize bunları hazırlayanlar; ya mahkemelerde hesap veriyor ya da cezaevlerinde gün sayıyorlar. Biz intikamcı elbette değiliz. Bize haksızlık yapıldı diye başkalarına haksızlık yapılmasının yanında tarafında olmadık olmayız. İki yıldır İzmir’de emniyet müdürüyüm, benimle ilgili bu çirkin karalama sürecinin içinde olan gerek yargı mensubu, gerek emniyet mensubu, gerek kurum mensubu vatandaşlara hiçbir şekilde duygularıma kapılarak ön yargılı bir yaklaşımda olmadım olmam. Ama hep şunu diledim; bana haksızlığı, bu zulmü reva görenleri dünyada cezalarını çektiğini görmeyi diliyorum dedim. Şükür gördük görüyoruz. Dava açtım. Yurt dışında olanlarla, yurt içinde olanlarla bu işin herhangi bir şekilde yanında olanlarla ilgili dava açtım" dedi. paralel yapı  

EN ÇOK OKUNANLAR

Yazık bu şehre…

1 Yazık bu şehre…

Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

2 Tarihi konaklar turizme kazandırılıyor

Real Madrid tur kapısını araladı

3 Real Madrid tur kapısını araladı

 Kaldırım, resmen aday adayı

4 Kaldırım, resmen aday adayı

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

5 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

6 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Oyunları bozuldu'

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

7 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

8 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

9 1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

10 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'


SIRADAKİ HABER