Aziz Yıldırım gözünü UEFA Avrupa Ligi finaline dikti

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamak ve kupayı kazanmak olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım gözünü UEFA Avrupa Ligi finaline dikti

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin şubat sayısında bir yazı kaleme aldı.

Yazısında camiaya seslenen Yıldırım, UEFA Avrupa Ligi'nde Son 16 Turu'na kaldıklarını hatırlatarak, 'Bu kulvardaki başarı kıstasımız, 2012-2013 sezonunda elde ettiğimiz başarının üzerine çıkmak, Avrupa'da final oynamak hatta o Kupayı kazanmaktır. Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'ndaki iddiamız da sonuna kadar devam edecektir. Sezon başında bu amaçlar için oluşturduğumuz Fenerbahçe kadrosu, bu hedeflere ulaşacak güce sahiptir' dedi.

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Dergisi'nde yer alan yazısı şu şekilde:
Sevgili Fenerbahçeliler,
Sözlerime, bu ülkedeki her insanın ortak sorunu olan ve çok önemli bulduğumuz bir konuya değinerek başlamak istiyorum. Hain terör saldırıları, ülkemizdeki tüm insanları olduğu gibi bu ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Fenerbahçe Camiasının tüm fertlerini de derinden yaralamaktadır. Biz bir spor kulübüyüz ve profesyonel, amatör 9 spor branşındaki tüm takımlarımızla her kulvarda başarı için mücadele ediyoruz. Ancak, her gün aslan gibi vatan evlatlarının şanlı bayrağımıza sarılı tabutlarının sırtlandığı, babasız annesiz kalan minik yavruların gözyaşlarının yüreğimizi dağladığı bir ortamda futbol, basketbol, voleybol oynamanın, kupalar şampiyonluklar kazanmanın ya da kaybetmenin çok da büyük bir anlamı kalmadığına inanıyoruz. Ülke insanının ortak aklının, bizleri her gün yıkan bu büyük acılara bir son vermesi, ülke dirlik, birlik ve beraberliğini perçinlemesi gerektiğine inanıyoruz. Kendisi de şiddet mağduru olan, otobüsü kurşunlanan, taşlanan; şubelerine, derneklerine saldırılar düzenlenen Fenerbahçe Spor Kulübü, bu terör belasının başımızdan def edilmesinde kendisine düşecek rolü üstlenecektir ve bu konuda verilecek her türlü görevi yerine getirmeye hazırdır.

Büyük Fenerbahçe'nin Büyük Taraftarı,
Futbol Takımımız UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 turuna kalarak hem bizleri hem de tüm ülke insanını derin bir sevince boğmuştur. Bu kulvardaki başarı kıstasımız, 2012-2013 sezonunda elde ettiğimiz başarının üzerine çıkmak, Avrupa'da final oynamak hatta o Kupayı kazanmaktır. Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'ndaki iddiamız da sonuna kadar devam edecektir. Sezon başında bu amaçlar için oluşturduğumuz Fenerbahçe kadrosu, bu hedeflere ulaşacak güce sahiptir.

Erkek Basketbol Takımımız, geçtiğimiz ay içerisinde FIAT Türkiye Kupası'nı kazanarak sezon başı koyduğu hedeflerin ilkini gerçekleştirmiştir. THY Euroleague TOP 16 turunun en gösterişli takımı olan Fenerbahçe, Sayın Obradovic yönetiminde diğer hedefleri olan Türkiye Ligi şampiyonluğu ve Final-Four'a kalma başarısını da gösterecektir.

Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası'nın en büyük favorisi olan Fenerbahçe Grundig Kadın Voleybol Takımız, önündeki son turu da geçerek CEV Denizbank Şampiyonlar Ligi'nde Nisan ayında İtalya'da oynanacak Final-Four'a kalacaktır.
Yine Türkiye Ligi'nin ve Türkiye Kupası'nın en büyük favorisi olan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın, bu ay içinde oynanacak çeyrek final turunu geçerek Nisan ayındaki dörtlü finallerde her sene olduğu gibi bu sene de boy göstereceğine olan inancımız tamdır.
Tüm amatör takım ve sporcularımız koyduğumuz hedefler doğrultusunda ilerlemekte, Fenerbahçe yarıştığı her kulvarda iddiasını sürdürmektedir.
Bunun dışında geçtiğimiz ay içinde gerçekleştirdiğimiz Tüzük Tadil Kongremize yoğun bir katılım göstererek, Tüzüğümüzdeki değişiklikleri oybirliğiyle geçiren Fenerbahçe Kongre Üyelerine bir kez daha buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.
Fenerbahçe sizlerin sevgisi ve gücüyle emin adımlarla yolunda ilerlemektedir.
SaygılarımlaEN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

3 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

4 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

5 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

6 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

7 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

8 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

Hizmet yoksa oy da yok

9 Hizmet yoksa oy da yok

Oluşumun 'üye olma' gayreti

10 Oluşumun 'üye olma' gayreti


SIRADAKİ HABER