Haberleragromec'ten yurt dışı çıkarması

agromec'ten yurt dışı çıkarması

Kemal Zirai Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özal, Güney Kore ve Japonya'daki iş ortaklarını ziyaret etti

agromec'ten yurt dışı çıkarması

Samsun'da 45 yıl önce Osman Özal tarafından kurulan ve özellikle 2000'li yıllardan sonra çalışmalarını yurt dışına taşıyan agromec, sadece yurt içi değil yurt dışındaki iş ortaklıklarıyla da sektöre yön veriyor. Orman bahçe aletleri ve tarım makinelerinde Türkiye'nin öncü ismi olan agromec'in marka değerini her geçen gün daha da ileriye taşıyan Kerem Özal, araştırma ve geliştirme çalışmaları kapsamında yurt dışındaki iş ortaklarını ziyarette bulundu. Yurt dışındaki bayilerini ziyaret etmekten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Özal, "Marka değerimizi yurt dışına taşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

ÖNEMLİ ZİYARET

Yurt dışı ziyaretleri hakkında bilgi veren Kerem Özal, "Bugün ülke çapında 3 bin noktaya aktif satış yapan bir markayız. Marka değerimizi üst seviyelere çıkarmak için yurt içinde çalıştığımız bayileri düzenli olarak ziyaret ettiğimiz kadar, yurt dışında üretim yaptığımız yabancı partnerlerimizle de sık sık bir araya gelmemiz gerektiğinin farkındayız. Bu bilinç ışığında Güney Kore ve Japonya'daki iş ortaklarımıza ziyaretlerde bulunduk" ifadelerini kullandı.

İŞ ORTAKLARINA TEŞEKKÜR

'Gezen tilki, oturan aslandan iyidir' mantığıyla hareket ettiklerini belirten Özal, "Japonya, Güney Kore, Hindistan, Çin Halk Cumhuriyeti, Tayvan, Portekiz gibi ülkelerde faaliyet gösteren üretici ortaklarımızı senede en az bir kere ziyaret ediyoruz. Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde partnerlerimize hemen ulaşabilsek de ticarette ve ikili ilişkilerde yüz yüze görüşmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Gerek teknolojik yenilikleri takip etmek, gerekse sektördeki değişimlerin daima bir adım önünde olabilmek için, yurt dışı fabrika ziyaretlerimizi aksatmadan devam edeceğiz. Bu süre içerisinde, bizleri son derece iyi ağırlayan Japon ve Güney Koreli iş ortaklarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca önümüzdeki günlerde firmamızı ziyaret edecek olan Japon ve Güney Koreli iş adamlarını misafir etmekten dolayı onur duyarız" şeklinde konuştu.

Selin ÇETİN

SIRADAKİ HABER
}