İlkadım'ın geleceğini değiştirecek proje

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Yerinde Dönüşüm Projesi çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, halkın rızası ile projenin kısa süre sonra start alacağını ifade etti.

İlkadım'ın geleceğini değiştirecek proje

İlkadım Belediyesi, tarafından her gün farklı bir mahallede buluşmalara hız kesmeden devam ediyor.

Kökçüoğlu Mahallesi’nde gerçekleşen buluşma toplantısına yoğun ilgi gösteren mahalle sakinleri İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u coşkuyla karşıladı.

Mahalle sakinleri ile tek-tek görüşerek selamlaşan Başkan Tok, Kökçüoğlu halkına uzun yıllardır beklediği kentsel dönüşüm müjdesini verdi. Kökçüoğlu ve Hastanebaşı Mahallelerinde vatandaşların en büyük isteğinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Tok, vatandaşların olurunun alınması halinde 'Bismillah' diyerek ilk kazmanın vurulacağını söyledi.

PROJENİN MİMARI BAŞKAN TOK

Kentsel dönüşüm çalışmalarına geçmiş belediye başkanlığı döneminde start verdiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Kökçüoğlu Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz mahalle buluşmaları toplantımızda yoğun katılım gösteren sıcak bir karşılama ile bizleri bağrına basan tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Bu toplantılarımızda halkımızın isteklerini sorunlarını dinliyoruz ve hemen çözüme kavuşturuyoruz. Bu mahallemizde ki sorunu sıkıntıyı da en iyi biz biliyoruz. Halkımız burada kentsel dönüşümün bir an önce başlamasını istiyor. Kökçüoğlu ve Hastanebaşı Mahallelerimizde kentsel dönüşüm planlamaları yapmak yine bizlere nasip oldu” dedi.

"SİZLERİN RIZASI İLE OLACAK"

Kentsel dönüşümün mahalle sakinlerinin rızası üzerine başlayacağının da altını çizen Başkan Tok, "Geçen dönem kentsel dönüşüm ile alakalı hiç bir çalışma yapılamadı. Çünkü çok karışık bir durum vardı ortada, kim kiminle ortak yol neresi kaç metre bunların hiç birisi belli değildi. Göreve geldiğimiz günden itibaren hemen çalışmalara başladık ve son noktaya geldik. Yaptığımız son çalışmada yollar yeşil alanlar park alanları her şey düzenli ve güzel bir şekilde yerleştirildi. Şimdi adalar nezdinde kim kiminle hissedar, kimin yeri neresi olacak her şey hazırlandı ve şu anda tapu tescili yapılıyor. Bu şu anlama geliyor. Artık biz bu bölgede vatandaşlarımız ile masaya oturabilecek ortamı oluşturduk. Çünkü eskiden vatandaşı çağırdığımızda yeri nerde olduğu belli değildi ama artık bunlar netleşti. Peki, ‘anlaşamadıklarınız ne olacak’ diye soranlar var. Biz kimsenin evini zorla yıkıp sizi buradan kaldıralım gibi bir düşünce içinde değiliz. Halkımız razı olursa biz yapacağız" ifadelerini kullandı.

"HALKIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEK"

İlkadım'ın geleceğine yön verecek olan çalışmanın yerinde dönüşüm projesi olduğuna dikkat çeken Başkan Tok, “İlçemizde yenileme çalışması yapacağımız mahallerde inşaat haklarının emsal değerini çok yükselttik. Mahallelerimizin imar durumu ve kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm olarak gerçekleştirme noktasında bir yıldan bu yana çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. İlçemizde yerinde dönüşümü gerçekleştirme oranı oldukça yüksek. Artık halkımız bunu bekliyor. Bizler vatandaşlarımızı mağdur etmeden bir çalışma yapacağız. Çünkü inşaat haklarını çok yükselttik. 1.40 emsali 4 emsale yükselterek buradaki vatandaşlarımızı mağdur etmeden yerinde dönüşümü inşallah gerçekleştireceğiz” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

2 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

4 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

5 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

6 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Kaldırım aday adayı

7 Kaldırım aday adayı

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

8 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

9 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

Samsun güzelleşiyor

10 Samsun güzelleşiyor


SIRADAKİ HABER