HaberlerSamsun HaberleriOlimpiyat şansı fırsata çevrilmeli

Olimpiyat şansı fırsata çevrilmeli - Samsun Haberleri

SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, '23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Samsun için büyük bir şans. Üzerimize düşen görevleri yapmalıyız, bu şansı fırsata çevirmeliyiz' dedi

Olimpiyat şansı fırsata çevrilmeli

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’na (TURKONFED) bağlı Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, 18-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hakkında açıklama yaptı. Olimpiyatların Samsun için çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Uğurlu, Samsun için bir büyük bir şans olan olimpiyatları fırsata dönüştürmek gerektiğini ifade etti.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMALIYIZ

Başkan Uğurlu, olimpiyatlar için Samsun’a gelen misafirleri gönül elçileri olarak ağırlamak gerektiğini dile getirdi. Dünya ülkelerinin, televizyonlardan Samsun’u izleyeceğini söyleyen Uğurlu, “Bu nedenle üzerimize düşen görevleri yapmalıyız, bu şansı fırsata çevirmeliyiz. Samsun’un bütün güzelliklerini tanıtmalıyız. Eğer hepimiz vatandaşlık görevimizi yaparsak hem Samsun’u hem de ülkemizi en iyi şekilde tanıtmış oluruz. Olimpiyat, ekonomimize de çok katkı sağlayacak, buraya gelen kişiler şehrimizden mutlu ayrılırsa diğer seneler arkadaşlarıyla tekrar Samsun’a gelecek, yani turizm de gelişecek. Turizm gelişince diğer iş kolları da gelişerek istikrar, istihdam sağlanacak” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}