HaberlerSamsun HaberleriCanik Belediye Başkanı Genç: 'Gücümüzü bir kez daha göstereceğiz'

Canik Belediye Başkanı Genç: 'Gücümüzü bir kez daha göstereceğiz' - Samsun Haberleri

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, '15 Temmuz'da Türk milleti gücünü bütün dünyaya göstermiştir. İnşallah bu yıl da 15 Temmuz'da dosta, düşmana bu vatanı kimseye bırakmayacağımızı bir kez daha göstereceğiz' dedi.

Canik Belediye Başkanı Genç: 'Gücümüzü bir kez daha göstereceğiz'

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında önce Kıranköy Mezarlığı'nda düzenlenen törene katılan ve ardından Ladikli Şehit Salih Kayan'ın ailesini ve mezarını ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "15 Temmuz'da Türk milleti gücünü bütün dünyaya göstermiştir. İnşallah bu yıl da 15 Temmuz'da dosta, düşmana bu vatanı kimseye bırakmayacağımızı bir kez daha göstereceğiz" dedi.

ŞEHİTLERİMİZ, DEĞERLERİMİZ

Şehit Uzman Çavuş Salih Kayhan'ın annesi ve kardeşiyle görüşen Başkan Genç, "Ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü korumak amacıyla üstün fedakarlık gösteren şehitlerimizin aziz hatıralarına ve onların bizlere emanet ettiği kıymetli ailelerine devlet ve millet olarak büyük değer veriyoruz. Ladikli şehidimiz de bu vatan için şehit olmuştur. Bu vatan şehitlerimizin fedakarlığı sayesinde ayakta duruyor. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin" dedi.

KİMSE GÜCÜMÜZÜ SINAMASIN

Türkiye'nin istikrarlı olmasını istemeyen dış güçlerin ve içeride hainlerin olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Türkiye ne zaman güçlü olursa, dünyada ve ülkemizde ayağa kalkarsa birileri çıkıyor hain tuzaklar kuruyor. Biz bunlarla baş edecek güce sahibiz. Bu zorlukları hep birlikte aşacağız. Birlik ve beraberliği devam ettirmeliyiz. 15 Temmuz'daki milletimizin direnci bu birlik ve beraberliğimizin sonucudur. Bu birliğimiz sürdükçe hain planlar bitmeyecektir. Kimse milletin gücünü sınamaya kalkmasın" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}