Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AK Parti Samsun'dan terör mağdurlarına yardım eli

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, terör örgütünün mağdur ettiği vatandaşlara yardım etmek için 2 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.

AK Parti Samsun'dan terör mağdurlarına yardım eli

AK Parti Samsun İl-İlçe Teşkilatları, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, terör bölgesinde yaşayan ve terör olayları yüzünden mağdur olan sivil vatandaşlara yardım etmek için AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Yardım Kampanyası'na destek oldu.

Bu kapsamda Şırnak’ın İdil ilçesine ve Gaziantep’in Şahinbey ilçesine 2 TIR dolusu temel yardım malzemesi gönderildi.

Yardım kampanyası hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan Uzunlar, “Bazı Doğu ve Güneydoğu illerinde 14 ilçede bugüne kadar belirli periyotlarda sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Bu ilçelerdeki operasyonlar büyük ölçüde başarı ile tamamlanmış, sokağa çıkma yasağı sadece 3 ilçede devam etmektedir. Hükümetimizin 1. önceliği bölgedeki sivil kayıpların engellenmesi olduğundan, bazı ilçelerdeki operasyonlar uzamıştır. Bu süreçte terör örgütünün mağdur ettiği, tehdit ettiği veya evine el koyduğu gerekçesiyle başka mahallelere ve ilçelere taşınmak zorunda kalan vatandaşlarımıza sosyal yardımlar, valiliklerimiz ve kaymakamlıklarımız vasıtasıyla yapılmıştır. Devletimiz, sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmek için gereken bütün önlemleri almıştır. Biz de AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı koordinasyonunda İl ve İlçe Teşkilatları, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanlıkları olarak mağdur vatandaşlarımıza yönelik olarak geniş bir yardım kampanyası başlattık. Bu kapsamda söz konusu bölgelerdeki parti temsilcilerimiz ve kaymakamlıklarımız ile yapılan görüşmelerde kuru bakliyat, battaniye, mutfak eşyası, elektrikli ısıtıcı, çocuk bezi, mama, ayakkabı, kaban, kazak gibi ihtiyaç malzemelerinin temin edilerek isteyen ailelere verilmesini kararlaştırdık. Biz kardeşiz. Bu kardeşliğimizin nişanesi olarak bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Biz AK Parti olarak her türlü teröre karşı kardeşlerimizin yanındayız. O bölgede yaşayan her türlü etnik, mezhepsel ve dinsel yapının yanındayız” dedi.

Yardım TIR’ları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere İdil ve Şahinbey Kaymakamlıklarına gitmek üzere yola çıktı.EN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

1-2 isim daha

2 1-2 isim daha

Acı tablo açıklandı

3 Acı tablo açıklandı

Tarihi mekanda moral yemeği

4 Tarihi mekanda moral yemeği

 54 ilde dev FETÖ operasyonu

5 54 ilde dev FETÖ operasyonu

Fındıktaki asıl sorun

6 Fındıktaki asıl sorun!..

TEMADdan 320 tepkisi

7 TEMAD'dan 320 tepkisi

Uyuşturucu taciri kadın ve arkadaşı tutuklandı

8 Uyuşturucu taciri kadın ve arkadaşı tutuklandı

Adli Tıp AK Parti Trabzon Milletvekili ısırıldı dedi

9 Adli Tıp 'AK Parti Trabzon Milletvekili ısırıldı' dedi

Voleybolun yıldızları kupalarını kaldırdı

10 Voleybolun yıldızları kupalarını kaldırdı


SIRADAKİ HABER