66 gün oldu, tek bir haber yok!

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 66 gündür kayıp olan iki çocuk için balçık kaplı alanda iş makinesi ile arama çalışması başlatıldı.

66 gün oldu, tek bir haber yok!

Tokat’ın Reşadiye İlçesi Çermik Mahallesi'nde ikamet eden Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları 8 yaşındaki Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan, 29 Aralık 2015 tarihinde evlerinin yakınlarında bir parkta oynadıktan sonra kaybolmuştu.

Uzun süre karadan, havadan ve suda devam eden arama çalışmalarında bir ipucuna ulaşılamazken, belirli aralıklarla ailelerin talepleri doğrultunda ara verilen arama çalışmaları devam ediyor.

Reşadiye ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki Kelkit Çayı üzerinde bulunan HES barajında arama çalışması başlatıldı.

DSİ ait ekskavatör yardımı ile suyun balçıkla kaplı tabanında arama yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 4 kişilik ekibin nezaretinde devam eden çalışmalarda sudan çıkan balçık takip edilerek bir iz arandı. Tokat AFAD ekipleri de botla Kelkit Çayı'nda tarama yaptı.

ANNE EROL’DAN YÜREK BURKAN ÇAĞRI

Kayıp çocuklardan Bayram’ın annesi Adile Erol, 66 gündür çocuklardan bir haber olmadığını, bu yapılan çalışmaların son olduğunu belirterek, “Şu ana kadar hiçbir şey bulunamadı. Eğer götüren de varsa bizim feryadımızı kaç gündür duyuyorlar. Yani bu çocuklar nereye gitti bilmiyoruz. Allah rızası için evlatlarımızı getirsin, ciğerimiz yandı. Kaç gündür gözyaşımız akıyor. Çalışmalar sonucu hiçbir şey çıkmadı. Herkes ellerinden geleni yaptı ama sonuç çıkmadı. Demek ki çocuklar uzakta bir yerde. Götürene buradan sesleniyorum, hiç mi vicdanı yok. Böyle bir şey yaptıysa bizim çocuklarımızı geri bıraksın. Bunu yapanın da ben insan olduğunu zannetmiyorum, yüreğimiz yanıyor. İnsanlıktan çıkmış bir insan, bu kadar bir anneye acı çektirirse" dedi.

Aylardır çocukların resimlerine sarılarak uyuduğunu ifade eden acılı anne Erol, “Bugüne kadar hiçbir ihbar telefonu gelmedi. Çalışmalarda da bir ipucu yok. Demek ki çocuklar görünmeyen bir yerde” diye konuştu.

Kayıp çocuklardan Dursun Kağan’ın babası İbrahim Taşçı ise, yapılan onlarca arama çalışmasına rağmen hiçbir ipucuna ulaşılamadığını kaydetti. Çocukların suda yapılan arama çalışmalarında bulunamaması nedeni ile kaçırılma ihtimali üzerinde durduklarını ifade eden Taşçı, “Kaçırıldığına hemfikiriz. Artık ırmaktan umutlarımız kesiliyor” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Akın ailesinin acı günü

4 Akın ailesinin acı günü

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

5 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

6 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

12. Adam görevde

7 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Hakem böyle istedi

9 Hakem böyle istedi

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

10 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'


SIRADAKİ HABER