66 gün oldu, tek bir haber yok!

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 66 gündür kayıp olan iki çocuk için balçık kaplı alanda iş makinesi ile arama çalışması başlatıldı.

66 gün oldu, tek bir haber yok!

Tokat’ın Reşadiye İlçesi Çermik Mahallesi'nde ikamet eden Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları 8 yaşındaki Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan, 29 Aralık 2015 tarihinde evlerinin yakınlarında bir parkta oynadıktan sonra kaybolmuştu.

Uzun süre karadan, havadan ve suda devam eden arama çalışmalarında bir ipucuna ulaşılamazken, belirli aralıklarla ailelerin talepleri doğrultunda ara verilen arama çalışmaları devam ediyor.

Reşadiye ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki Kelkit Çayı üzerinde bulunan HES barajında arama çalışması başlatıldı.

DSİ ait ekskavatör yardımı ile suyun balçıkla kaplı tabanında arama yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 4 kişilik ekibin nezaretinde devam eden çalışmalarda sudan çıkan balçık takip edilerek bir iz arandı. Tokat AFAD ekipleri de botla Kelkit Çayı'nda tarama yaptı.

ANNE EROL’DAN YÜREK BURKAN ÇAĞRI

Kayıp çocuklardan Bayram’ın annesi Adile Erol, 66 gündür çocuklardan bir haber olmadığını, bu yapılan çalışmaların son olduğunu belirterek, “Şu ana kadar hiçbir şey bulunamadı. Eğer götüren de varsa bizim feryadımızı kaç gündür duyuyorlar. Yani bu çocuklar nereye gitti bilmiyoruz. Allah rızası için evlatlarımızı getirsin, ciğerimiz yandı. Kaç gündür gözyaşımız akıyor. Çalışmalar sonucu hiçbir şey çıkmadı. Herkes ellerinden geleni yaptı ama sonuç çıkmadı. Demek ki çocuklar uzakta bir yerde. Götürene buradan sesleniyorum, hiç mi vicdanı yok. Böyle bir şey yaptıysa bizim çocuklarımızı geri bıraksın. Bunu yapanın da ben insan olduğunu zannetmiyorum, yüreğimiz yanıyor. İnsanlıktan çıkmış bir insan, bu kadar bir anneye acı çektirirse" dedi.

Aylardır çocukların resimlerine sarılarak uyuduğunu ifade eden acılı anne Erol, “Bugüne kadar hiçbir ihbar telefonu gelmedi. Çalışmalarda da bir ipucu yok. Demek ki çocuklar görünmeyen bir yerde” diye konuştu.

Kayıp çocuklardan Dursun Kağan’ın babası İbrahim Taşçı ise, yapılan onlarca arama çalışmasına rağmen hiçbir ipucuna ulaşılamadığını kaydetti. Çocukların suda yapılan arama çalışmalarında bulunamaması nedeni ile kaçırılma ihtimali üzerinde durduklarını ifade eden Taşçı, “Kaçırıldığına hemfikiriz. Artık ırmaktan umutlarımız kesiliyor” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

3 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

4 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

5 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

6 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

7 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

8 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Didim'deki yangın korkuttu

9 Didim'deki yangın korkuttu

Yanan TIR'dan canını son anda kurtardı

10 Yanan TIR'dan canını son anda kurtardı


SIRADAKİ HABER