HaberlerTokat HaberleriTokat'ta sivil toplum kuruluşlarından 15 Temmuz açıklaması

Tokat'ta sivil toplum kuruluşlarından 15 Temmuz açıklaması - Tokat Haberleri

Tokat'ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Oda ve Borsalar, 15 Temmuz'un yıl dönümünde bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yaptı.

Tokat'ta sivil toplum kuruluşlarından 15 Temmuz açıklaması

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıya Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora, Erbaa TSO Başkanı Gökalp Coşkun, Niksar TSO Başkanı Mahmut Bülent Aybak, Turhal TSO Başkanı Ömer Çenesiz, Zile TSO Başkanı Şükrü Sargın, Zile Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Yeni katılırken, ortak metin Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat tarafından okundu. Ülke genelinde tüm oda ve borsalar tarafından aynı anda yapılan açıklamada terör ve darbe girişimi lanetlenirken, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekildi.
Başkan Arat, 15 Temmuz'un ülke ekonomisine de saldıran bir eylem olduğunu ifade ederek, 'Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir. 'Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez.' Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah'a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık' dedi.

Tokat’ta sivil toplum kuruluşlarından 15 Temmuz açıklaması

SIRADAKİ HABER
}