HaberlerŞanlıurfa HaberleriAkçakale 15 Temmuz şehitlerini anıyor

Akçakale 15 Temmuz şehitlerini anıyor - Şanlıurfa Haberleri

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, ilçe halkının yoğun katılımıyla sürüyor.

Akçakale 15 Temmuz şehitlerini anıyor

Akçakale halkı, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında destan yazan kahramanları anmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen etkinliklerin ikinci gününde de Süleyman Şah İlkokulu bahçesinde demokrasi nöbetine devam etti. Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın öncülük ettiği etkinliklerin 2'nci gün programı, sela ve ezan okunmasıyla başladı. Alanda bulunan vatandaşlar, okul bahçesine serilen halıların üzerinde hep birlikte saf tutarak akşam namazını kıldı.
Şehitler için mevlit okundu
Programın devam eden bölümünde, o gece gönlünde imanı, dilinde tekbiri, elinde Türk bayrağı ile gözünü bir an olsun kırpmadan vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı uğruna canını feda eden şehitler için mevlit okundu, dualar edildi. Ardından, tüm katılımcılara mevlit şerbeti ikram edildi.
İkinci gün etkinlikleri, '15 Temmuz'da Yaşananlar' konulu sinevizyon gösterisi ve bölgeye özgü bir lezzet olan lebeni aşı ikramıyla sona erdi.

Akçakale 15 Temmuz şehitlerini anıyor

SIRADAKİ HABER
}