HaberlerMersin Haberleri15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına kan bağışı

15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına kan bağışı - Mersin Haberleri

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit ve gazi olanların anısına, kan bağışı etkinliği düzenlendi. İl Sağlık Müdürü Aytekin Kemik, '15 Temmuz'da ayaklanma bir araçtı. Asıl amaç ülkeyi işgaldi. İnsanlar sokaklara çıkarak canıyla, kanıyla bu ülkeyi korumak için elinden gelen her şeyi yaptı' dedi.

15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına kan bağışı

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen etkinlikte, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına kan bağışı yapıldı. Kan bağışına İl Sağlık Müdürü Aytekin Kemik ile sağlık personeli destek verdi. Etkinlikte ilk kan bağışını Müdür Kemik yaptı. Burada konuşan Kemik, 15 Temmuz 2016'da Türkiye'de haince bir ayaklanmanın yaşandığını vurgulayarak, '30-40 yıldır uyuyan FETÖ hücreleri uyandırıldı. O gece o ayaklanma aslında bir araçtı. Aslında amaç ülkeyi işgaldi. İnsanımız sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara çıktı, canıyla, kanıyla bu ülkeyi korumak için elinden gelen her şeyi yaptı. Yarın bunun yıl dönümü. 15 Temmuz'da o insanlara bizde sağlık personeli olarak ilk andan itibaren her yerde elimizden gelen her şeyi yaparak hizmet vermeye çalıştık. Biz bugün o şehit ve gazilerimizin anısına bütün sağlık personeli olarak kan bağışında bulunmak istedik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Böyle günleri insanlarımızın unutmaması, devamlı canlı tutmak için sağlık personeliyle birlikte kan bağışı kampanyası yaptık. Katılan bütün personelimize teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Kan bağışının önemiyle ilgide konuşan Kemik, 'Taze kan sürekli, günün 24 saati, senenin 365 gün hep lazım olan bir şeydir. Hasta olan kişinin yakınımız olduğunu düşünerek, durumu müsait olanların mutlaka yıl içinde 3 veya 4 defa kan vermeleri gerekiyor. Kan vermede hiçbir sıkıntı yok. Hatta kan veren insanların kemik iliği taze kan yaparak o insanın sağlığına katkıda bulanacak şekilde insan vücudu yeni kan üretiyor. Kan vermek toplumumuzun yardımlaşması anlamında çok anlam taşıyan bir eylem olarak düşünüyorum. Kendim yılda 3 veya 4 defa mutlaka kan veriyorum. Böylelikle kendi vücudumda daha taze kan hücreleri oluşmasını sağlıyorum. Sağlığa iyi gelen bir eylem. Bunun dışında kana insanların da ihtiyacı var. Ülkemizde sürekli taze kana ihtiyaç duyuluyor. Bu yüzden sağlığı elveren bütün insanları kan bağışına davet ediyorum. Çok anlamlı bir eylem olduğunu düşünüyorum' şeklinde konuştu.

15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına kan bağışı

SIRADAKİ HABER
}