HaberlerTürk-İş Samsun 10 bin imzayı AK Parti'ye teslim edecek

Türk-İş Samsun 10 bin imzayı AK Parti'ye teslim edecek

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Samsun üyeleri, 'kiralık işçilik yasa tasarısı'nın geri çekilmesi için topladıkları 10 bin imzayı AK Parti İl Başkanlığı'na teslim edecek.

Türk-İş Samsun 10 bin imzayı AK Parti'ye teslim edecek

Meclis'e sevk edilen "kiralık işçilik yasa tasarısı”nın kaldırılması için 5 gündür imza toplayan Türk-İş, imza kampanyasını bugün sonlandırdı. Konfederasyon üyeleri imza kampanyasının son gününde Çiftlik Süleymaniye Geçidi’nde basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Türk-İş İl Temsilcisi Tes-İş Samsun Şube Başkanı Nakif Yılmaz, “Geçen hafta alt komisyondan geçip meclise sevk edilen ‘kiralık işçilik yasa tasarısı’ ile ilgili olarak Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleşen imza kampanyalarının bugün son günündeyiz. Topladığımız bu imzaları Pazartesi günü 12.30’da AK Parti İl Başkanlığı’nın önünde yapacağımız basın açıklamasından sonra topluca il başkanına teslim edeceğiz. Temennimiz bu yasanın geri çekilmesidir. Samsun halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Şu an Çiftlik ve Mecidiye stantlarımızda 7 bine yakın imza toplandı. Türk-İş’e bağlı diğer sendikalardan da gelecek imzalarla birlikte yaklaşık 10 bin imzayı Pazartesi günü İl Başkanı’na teslime edeceğiz. Katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konfederasyon üyeleri, basın açıklamasının ardından imza standını ve pankartlarını kaldırarak imza kampanyasını sonlandırdı.

SIRADAKİ HABER
}