Samsun Haber: Samsun Valisi Kaymak: 'Olimpiyatı sahiplenelim'

Samsun Haber: Samsun Valisi Osman Kaymak, 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında 97 ülkenin katılımıyla Samsun'da gerçekleşecek olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nı Samsunluların sahiplenmesi gerektiğini belirtti.

 Samsun Valisi Kaymak: 'Olimpiyatı sahiplenelim'

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'na çok kısa bir süre kala Samsun’daki hazırlıklar devam ediyor. Samsun Valisi Osman Kaymak, 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun müsabakalarda yarışacağı Deaflympics 2017 ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Kaymak, Samsun’da tatlı bir heyecan olduğunu ve bu heyecanı yaşamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, "23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın Samsun’a kazandırılmasında ve Samsun'un spor tesislerine kavuşmasında büyük emek veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a çok teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Kaymak, 3 binin üzerinde sporcunun şehre geleceğini hatırlatarak, Deaflympics 2017’nin Samsun’u dünyaya tanıtmak açısından büyük bir fırsat olduğunun altını çizdi. Vali Kaymak, "Türk misafirperverliğini ve Türk centilmenliğini dünyaya göstermek açısından müthiş bir imkan olan olimpiyat oyunları için bizlere büyük bir görev düşüyor. Ben bütün bürokrat arkadaşlarımıza, görevlilere ve samsun esnafına çağrıda bulunuyorum. Lütfen sahiplenelim. Gerçek bir ev sahibi gibi, onları üzmeden, incitecek bir davranışta bulunmadan, bu tür ortamlara fırsat vermeden, onların huzur içerisinde spor tesislerine varmalarını müsabakalardan sonra da huzur içinde istirahat edecekleri yerlere gitmelerini sağlayalım. Onlardan bu şekilde çalışmalar yürütmelerini bekliyoruz" diye konuştu.

Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun hizmete girmesiyle beraber 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılış töreninin de bu statta yapılacağını ifade eden Vali Kaymak, "Bu açılış töreninin görkemli olması için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç çok gayret sarf ediyorlar. Biz de onu yalnız bırakmamalıyız. Bu iş sadece Bakanımız Akif Bey’in işi değil, hepimizin işi. Bu bakımdan halkımızın stadyumu doldurması gerekiyor. Görkemli bir açılış yapılması hem Samsun için hem de Türkiye için önem arz ediyor. Biz bütün Samsunluları açılış törenine davet ediyoruz. Mutlaka gelsinler" şeklinde konuştu.

"Samsunlulara güveniyorum"

Samsun’un huzur içinde yaşanılan bir şehir olduğunu ve dışarıdan da olumsuz bir şekilde anılmadığını belirten Vali Kaymak, "Samsunlular medeni, dünyaya entegre olmuş, aydın insanlar. Bu yönleriyle ben Samsunlulara çok güveniyorum. Olumsuz bir olay olacağına yönelik bir endişem yok. Bu çerçevede şehrimizde oyunlar döneminde 3 bin 100’e yakın polis memurunu bin 280’e yakın da jandarmayı görevlendirdik. Dışarıdan da çok sayıda polis memuru getirterek güvenlik tedbirlerini almış durumdayız. Yani hem güvenlik hem de trafik akışı yönünden sporcularımız için ciddi tedbirler almış durumdayız. Güvenlikte şöyle bir tabir vardır: 'Her kişinin başına polis koyamazsınız; kişinin kendi vicdanı polisidir' Bu anlamda bütün Samsunluların yardımlaşma adına güvenlik ekiplerine yardımcı olacağını düşünüyor, onlardan polislere karşı anlayışlı olma konusunda uyarıda bulunmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Olimpiyat şehir Samsun unvanı kalıcı olacak"

Misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması gerektiğini belirten Vali Kaymak, "Deaflympics 2017 ile beraber ‘Olimpiyat şehri Samsun’ unvanının müsabakaların sorunsuz bitip, gelen misafirlerin burada en iyi şekilde karşılanıp uğurlanmasının ardından bu kentte kalıcı olacağına inanıyorum. Bu vesile ile özellikle Samsunlular'dan bu unvanının kalıcı olması için özverili olmalarını isteyerek kendilerinden destek bekliyorum. Bu olimpiyatların ilimiz, Türkiyemiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini diliyorum. Şimdi bütün Türkiye Samsun’u konuşurken olimpiyatlardan sonra da bütün dünya Samsun’u konuşacak. Bu anlamda müsabakalarda yarışacak milli sporcularımıza başarılar diliyorum. İnşallah çok sayıda altın alırlar ve bayrağımızı göndere çıkarırlar" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Son prova Samsunspor'un

1 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

2 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

3 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

5 Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

Onlar da izledi

6 Onlar da izledi

Canberk tribünde

7 Canberk tribünde

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

8 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Samsunspor'da Gökay bugüne kaldı

9 Samsunspor'da Gökay bugüne kaldı

20 Ocak anısına Piazza'ya

10 20 Ocak anısına Piazza'ya


SIRADAKİ HABER