Samsun Haber: 19 Mayıs tek yürek oldu

Samsun Haber: 15 Temmuz Millet Meydanı, darbe girişiminin birinci yıldönümünde düzenlenen anma etkinliğinde doldu taştı

19 Mayıs tek yürek oldu

15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin yıldönümünde 19 Mayıs halkı, 15 Temmuz Millet Meydan’ına akın etti. 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitler için Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek sloganlarının atıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

BEYİNLERİ ÇÜRÜMÜŞ İNSANLAR

15 Temmuz 2016’da birçok vatandaşın şehit olduğunu ifade eden AK Parti İlçe Başkanı İrfan Kalaycı, "15 Temmuz gecesi şehit olamadık, şehitleri kıskanıyoruz. 15 Temmuz yaşandı ama geçmedi. Beyinleri çürümüş insanlar bu millete ihanet etti. Bu darbeye kontrollü darbe diyenler ve onların aveneleri bu milletin asil evlatları değillerdir. Artık dünyadaki egemen güçlerin gösterdiği yoldan değil, reisimizin gösterdiği yoldan gideceğiz” dedi.

HALKIN ÜSTÜNDE BAŞKA BİR GÜÇ YOK

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Bundan tam bir yıl önce bu meydanda ülkemize yapılan hain saldırın mücadelesini verdik. Cumhurbaşkanımızın, çağrısından sonra meydanlarda toplandık. Bugün yine bir yılın ardından meydanlardayız. 15 Temmuz saldırısını basit bir ihtilal girişimi olarak görmüyorum. Bana göre; 15 Temmuz atalarımızdan bize kalmış cumhuriyetimizi yok etmek için yapılan büyük bir katliam ve hain harekettir. 40 yıllık planın 20 saatte bozulduğu gün olan 15 Temmuz’u ne unutacağız, ne de unutturacağız. Allah’ım bize güç verdi ve hain saldırılardan korudu. Çanakkale saldırısına benzer bir saldırı yaşadık, Allah bir daha göstermesin. 15 Temmuz hain darbe gecesinde olduğu gibi, bugün bu meydanı dolduran ve 15 Temmuz ruhuna sahip çıkan sizlere teşekkür ediyorum. Böylesine güzel yürekli insanların olduğu güzel ilçemize hizmet etmekten gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRK MİLLETİ DESTAN YAZDI

Alanları dolduran vatandaşlara teşekkür eden 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, “15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve cumhuriyetimizi aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. 15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Vatanımıza, devletimize ve demokrasimize her şartta sahip çıkacağız” diye konuştu.

Program, ikramlar, ilahiler, kasideler, şiirler ve sinevizyon gösterilerinin ardından sabah namazı kılınması ile son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

5 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

6 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'


SIRADAKİ HABER