X Reklamı Kapat

Alaçamlılar sokaklara döküldü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Alaçam ilçesinde program düzenlendi. İlk olarak 15 Temmuz'un yıldönümü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirilirken, ardından anma programı yapıldı

Alaçamlılar sokaklara döküldü

Alaçam Kaymakamlığı tarafından, Anneler Parkı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi. İlk olarak Şadibey Camii'nde kılınan akşam namazı sonrası Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan ve Anneler Parkı'na kadar süren yürüyüş yapıldı. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen yürüyüş sonrası Anneler Parkı'nda anma programına geçildi.

MİLLET İRADESİNE SAHİP ÇIKTI

Programda konuşan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, "15 Temmuz 2016'da milletin iradesi ve millete rağmen daha önce farklı biçimlerdeki teşebbüslerle devleti ve hükümeti ele geçirmek isteyen FETÖ'nün darbe girişimi, milletimizin milli iradeye sahip çıkmasıyla ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla engellenmiştir" dedi.

CESARETLERİYLE TARİH YAZILDI

'Türk Milletinin, top yekün Türkiye geçilmez dediği tarihin adıdır 15 Temmuz' diyen Başkan Uyar, "15 Temmuz gecesi, vatanımızı, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz, cefakar ve fedakar millete doğrultarak hain, kalleş ve kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, yüce Türk milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlılıklarıyla tarih yazdılar" diye konuştu.

UNUTTURMAYACAĞIZ

Daha sonra Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise, "Asrın ihaneti 15 Temmuz darbe girişimini ve bu ihaneti büyük bir destana dönüştüren kahramanlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Uçak, helikopter ve tanklarla saldıran hainlere karşı tüm millet tek yumruk olup, devletin kurumlarıyla birlikte kararlı bir duruş sergiledi. Bugün bu topraklar üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak, bunu o gece büyük bir demokrasi destanı yazan kahramanlarımıza borçluyuz" açıklamasında bulundu.

Programda; Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi. Gece salalar okundu. Program İlçe Müftüsü Mehmet Süsün’ün son duasıyla son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

2 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Yarın imzalamayı planlıyoruz

3 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yarın imzalamayı planlıyoruz'

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

5 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

6 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Futbolcular şaştı kaldı

7 Futbolcular şaştı kaldı

Yeni stat herkesi büyüledi

8 Yeni stat herkesi büyüledi

Samsunda cephanelik gibi ev

9 Samsun'da cephanelik gibi ev

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

10 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı


SIRADAKİ HABER