İstanbul haber: Taksim'de 15 Temmuz demokrasi nöbeti

İstanbul haber: 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde başlayan nöbet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla bugün de devam ediyor. Çok sayıda vatandaş demokrasi nöbeti tutmak için Taksim Meydanı'na akın etti.

Taksim'de 15 Temmuz demokrasi nöbeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlayan demokrasi nöbeti bugünde devam ediyor. Ellerinde Türk bayraklarıyla Taksim Meydanı'na gelen vatandaşlar burada kurulan sahne önünde demokrasi nöbeti tutmaya devam başladı. 7'den 77'ye çok sayıda insanın katıldığı demokrasi nöbeti bu gece 24.00 itibariyle son bulacak. Öte yandan 15 Temmuz Demokrasi Nöbetinin yıl dönümü için Taksim Meydanı'na gelen vatandaşlar, darbenin seyrini değiştiren kahraman şehit Ömer Halisdemir'in heykelinin bulunduğu yerde fotoğraf çektirdi.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'da Taksim Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katılarak, alanda bulunan vatandaşlar ile sohbet etti. Başkan Demircan, gazetecilere açıklama yaptı.
Başkan Ahmet Misbah Demircan, '15 Temmuz 2016'dan bu yana vatandaşımızın o ilk günkü heyecanı bugüne sağlamlaştırarak geldiğini, 'Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet' ülküsünün iyice insanlarımızın içerisine yerleştiğini ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü konusunda hassaslaştığını, lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından bu memlekette oynanan oyunların farkında olduğunu hissediyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin milletimizin birlik ve beraberliğine, vicdanına, aklına yapılmış bir saldırı. Doğrudan vatanın tamamını hedef alan bir hain saldırı olduğunu özümsemiş. Aksi takdirde bu kalabalıkları, coşkuyu insanların bu işi sahiplenmesini izah etmem mümkün değil. Bugün, seneyi devriyesinde bunu yaşıyoruz Taksim Meydanı'nda. İnsanımızın ruh hali, olaya yaklaşımı bu çerçevede' şeklinde konuştu.
Ayrıca, İstanbul'un değişik noktalarında toplanan çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

Taksim’de 15 Temmuz demokrasi nöbetiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Eski vekile ihraç talebi

2 Eski vekile ihraç talebi

Test edildi, onaylandı

3 Test edildi, onaylandı

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

4 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da şüpheli ölüm

5 Samsun'da şüpheli ölüm

 Dualar Yıldırım için

6 Dualar Yıldırım için

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

7 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

Yılın komedisi kırdı geçirdi

8 Yılın komedisi kırdı geçirdi

'Neden ben' diye sormak!

9 'Neden ben' diye sormak!..

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

10 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil


SIRADAKİ HABER