İstanbul haber: Sultangazi'de binler, demokrasi nöbetinde

İstanbul haber: 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü sonrasında binlerce vatandaş demokrasiye sahip çıkmak için Sultangazi'de demokrasi nöbeti tutmaya devam etti.

Sultangazi'de binler, demokrasi nöbetinde

Sultangazi Belediyesi, hain darbe girişimi üzerinden geçen hazin bir yılın ardından 15 Temmuz'da yaşanan vatan savunmasının unutturulmaması ve demokrasiye sahip çıkmak için demokrasi nöbetlerine devam ediyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda düzenlenen nöbete, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, STK temsilcileri, 15 Temmuz gazi ve şehit yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Program Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından 15 Temmuz konuşmaları, türküler, şiirlerin okumasıyla devam etti. Nöbette 1 yıl önce FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan vatandaşlar dualarla anılırken gaziler için şifa dileklerinde bulunuldu.
'15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız'
15 Temmuz gecesini unutturmayacaklarını belirten Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 'Sergi açılışıyla başlayan milli görevimiz 1 haftadır devam ediyor. Sokaklarda, özellikle son 4 akşamdır yoğun kalabalıklarla nöbetlerimizi tutuyoruz. Dün gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden döndükten sonra buradaki alana girmekte zorluk yaşadık. İnsanların bu kadar kalabalıklar oluşturması için bir haber bir mesaj oluşturmaya gerek yoktu. Halkımız 15 Temmuz'u hafızalarına yazmıştı ve bu yüzden de yollardaydılar. 'Biz birlikte olalım' davetini yineledik, dün bu meydandan sabaha kimse ayrılmadı ve sabah namazına kadar programlar yapıldı. Sultangazi halkına gönülden teşekkür ediyorum. Gösterilen bu duyarlılık '15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız' mesajını veriyor' dedi.

Sultangazi’de binler, demokrasi nöbetindeEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da vurguna baskın

1 Samsun'da vurguna baskın

Havzalı şehit Samsun'a getirildi

2 Havzalı şehit Samsun'a getirildi

Vali Kaymak'a hediye etti

3 Vali Kaymak'a hediye etti

Samsunlular dikkat! Yağmur geliyor...

4 Samsunlular dikkat! Yağmur geliyor...

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Zoru başarıyoruz'

5 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Zoru başarıyoruz'

Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

6 Geleneğimiz 'Tirit' değil 'Selit'

Bu projeler şehre değer katacak

7 Bu projeler şehre değer katacak

Sakarya'da kayınbirader dehşet saçtı: 3 ölü, 1 yaralı

8 Sakarya'da kayınbirader dehşet saçtı: 3 ölü, 1 yaralı

Sevgilisiyle buluşmaya geldi, sokak ortasında öldürüldü

9 Sevgilisiyle buluşmaya geldi, sokak ortasında öldürüldü

Ayağının tozuyla idman

10 Ayağının tozuyla idman


SIRADAKİ HABER