Tokat haber: Tokat'ta okçuluk sporuna yoğun ilgi

Tokat haber: Tokat'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan Okçuluk kursları, öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Tokat'ta okçuluk sporuna yoğun ilgi
Tokat haber:
Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz tatilinin gelmesiyle birlikte açılan kurslarda en çok talep görenler arasında Okçuluk kursu bulunuyor. 100'e yakın kayıtlı öğrencinin bulunduğu kurslarda önceliğin çocukların daha kaliteli zaman geçirmesi olduğuna dikkat çeken Okçuluk Antrenörü Davut Kaya, hedeflerinin kursa katılan öğrenciler arasından milli takıma sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi.
Amacın çocuklara okçuluk sporunu öğretmek olduğunu ifade eden Kaya, 'Bizim buradaki amacımız oyun amaçlı olarak çocuklara okçuluk sporunu öğretip daha sonrasında bizim performans grubu dediğimiz üst seviye gruba almak. Onları altyapı sporcusu olarak yetiştirip Türkiye Şampiyonalarında daha sonra da Milli Takım Sporcusu olarak değerlendirmek istiyoruz. Bu sene talep daha iyi. Ata sporumuz olan Okçuluk, gündemde olan diziler de okçuluk sporunun diğer branşlara göre daha çok tercih edilmesini sağlıyor' dedi.
Tokat'ın bu spor yaygınlaşmadan önce de okçuluğun yapıldığı bir yer olduğunu söyleyen Abdulkadir Öztürk, 5 yıl önce okçuluk yapmaya başladığını bu süreçte Tokat'ın gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasında takım olarak Türkiye ikincisi olduğunu söyledi.
Bu spora yeni başlayan 11 yaşındaki Osman Talha Adıgüzel, dışarıdan kolay görünen sporun bütün vücudu çalıştıran ve keyifli bir spor olduğunu ifade etti.
Aileler de sporun Tokat'ta icra edilebiliyor olmasından son derece mutlu olduğunu belirtiyor. Çocuğunu kursa gönderen İbrahim Adıgüzel, televizyonlarda yayınlanan tarihi dizilerden sonra çocuğunun ata sporu olan okçuluğa merak saldığını belirterek, 'Okulu bitirdikten sonra ilk işimiz yaz okullarına katılmak oldu. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerini dört gözle bekliyoruz' dedi.

Tokat’ta okçuluk sporuna yoğun ilgiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

1 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

2 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Billy attı Samsun kazandı

3 Billy attı Samsun kazandı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

4 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Samsunspor unutmadı

5 Samsunspor unutmadı

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

7 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Deaflympicste günün müsabakaları

8 Deaflympics'te günün müsabakaları

Tipik bir Karadenizli

9 Tipik bir Karadenizli...

Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı 1 şehit, 2 yaralı

10 Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı


SIRADAKİ HABER