Samsun Haber: Çarşamba'da binler buluştu

Samsun Haber: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Çarşamba Belediye Meydanı'nda düzenlenen anma etkinliklerine binlerce vatandaş katıldı.

Çarşamba'da  binler buluştu
Samsun Haber:

Çarşamba Belediye Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şehitler için Kur’an-ı Kerim'in okunduğu programda, duygu dolu anlar yaşandı. Programda konuşma yapan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, FETÖ, PKK, PYD ve tüm terör örgütlerinin tuzak ve darbe kalkışmalarına rağmen millet olarak dimdik ayakta durduklarını söyledi.

TÜRK MİLLETİNE TEŞEKKÜR

Bütün yeryüzünde hakkın, adaletin, sulh ve selametin tesisi için mücadele eden Türk milletine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Dündar, “15 Temmuz 2016’da cumhuriyetimize ve muasır medeniyet hedeflerimize sahip çıkacağımızı Çarşamba Belediye Meydanı’nda ve tüm meydanlarda gösterdik” dedi.

BORCUMUZU ÖDEMEMİZ KOLAY DEĞİL

Çarşamba Kaymakam’ı Mustafa Güney ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ve Türkiye’deki tüm meydanlarda 15 Temmuz’un yıl dönümü programlarının yapıldığını söyledi. Güney, “Bizim millet olarak 15 Temmuz’da asker içine sızmış FETÖ’nün hain darbe girişiminde şehit ve gazi olan kahramanlarımıza manevi borcumuzu ödememiz kolay değil ama bundan sonra her yıl bu meydanlarda toplanarak bunu ödemeye çalışacağız” diye konuştu.

MEYDAN, AL BAYRAKLARLA SÜSLENDİ

Yatsı namazının toplu olarak kılınmasının ardından Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nın organize ettiği yemek tüm misafirlere ikram edildi. Çarşamba Müftülüğü’ne bağlı imamların okuduğu mevlidin ardından, saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm camilerden sala sesleri yükseldi. Al bayraklarla süslenen meydanda, “şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atan gençler ve Çarşamba sokaklarında araçlarla klakson çalarak 15 Temmuz’un kutladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda Davy Angan tamam

1 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

2 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsun serinleyecek

3 Samsun serinleyecek!

19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

4 19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

5 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

6 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

7 Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

8 Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

Dörtyolda trafik kazası 4 yaralı

9 Dörtyol'da trafik kazası: 4 yaralı

Aracın önünü kesip 85 bin lira gasp eden 5 kişi gece kulübünde yakalandı

10 Aracın önünü kesip 85 bin lira gasp eden 5 kişi gece kulübünde yakalandı


SIRADAKİ HABER