Hedefimiz ilk üç

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kihtir, 'Ev sahiib olacağımız olimpiyatlarda 97 ülke arasında madalya sıralamasında ilk üçe gireceğimize inanıyorum' dedi.

Hedefimiz ilk üç

MADALYALAR GELECEK

Samsun'da bugün başlayacak 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'na katılacak Türk milli takımları, 97 ülke arasında madalya sıralamasında ilk üçe girmeyi hedefliyor. İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, tarihinde ilk kez bu olimpiyatlara 97 ülkenin katıldığını söyledi. Türk milli takımlarının branşların hepsinde yer alacağını vurgulayan Kihtir, "Olimpiyatlara Türk milli takımları olarak en üst seviyede hazırlandık. Bu olimpiyatlarda çok madalya kazanacağız. Özellikle iddialı olduğumuz branşlar var. Futbol, voleybol, güreş, karate, judo, tekvando ve atletizm branşları. Biz bu branşlarda kesinlikle altın madalya alacağımıza inanıyoruz. Sürpriz yapacağımız takımlarımız da var. Hentbol ve basketbol takımımıza da güveniyorum. İnşallah sürpriz yapacaklar" diye konuştu.

BAKAN KILIÇ'A TEŞEKKÜR

Kihtir, "Ev sahibi olduğumuz için en çok sporcu ile katıldığımız olimpiyatlar. En son katıldığımız olimpiyatta 33 madalya aldık. Son iki yılda Avrupa ve dünya şampiyonluklarında 110 madalya kazandık. Aynı başarıyı olimpiyat oyunlarına da yansıtırsak 97 ülke arasında madalya sıralamasında ilk üçe gireceğimize inanıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı tüm tesisleri hızlı bir şekilde olimpiyatlara hazır hale getirdi. Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a teşekkür ediyoruz. Ev sahibi olduğumuz olimpiyatlara mükemmel tesislerle hazır hale geldik. Olimpiyat oyunlarına tüm taraftarlarımızı bekliyoruz. Gelip milli takımımıza sahip çıksınlar. Samsunluların Milli takımlarına verecekleri destekle, bu ülkenin sesi olmak istiyoruz. Onlar bizleri yalnız bırakmasınlar" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

5 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

6 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'


SIRADAKİ HABER