Atık camlara hayat veriyorlar

İlkadım Belediyesi'nin katkıları ile Halk Eğitim Merkezi'nde açılan sıcak cam işleme kursuna katılan kadınlar, atık camlara ateşle yeniden şekil veriyor

Atık camlara hayat veriyorlar

İlkadım Belediyesi'nin katkıları ile Halk Eğitim Merkezi'nde verilen kursta, çevreye atılmış cam parçaları, şişeler, evlerde kırılan arcopal tabaklar çöpe gitmek yerine yeniden değerlendiriliyor.

Kursa katılan kadın kursiyerler kırık ve atık camları kullanarak adeta ateşle hayallerini çiziyorlar.

MADDİ KATKISI OLUYOR
Kursiyerlerden Gülten Sağlam, kursa iki ay önce başladığını ve sıcak cam işlemeyi ilk gördüğünde çok ilgisini çektiğini söyledi. Hiç bir masrafı olmayan atık şişelerden çok güzel objeler yaptıklarını ve bunları satıp evin bütçesine katkı sağladıklarını belirten Sağlam, "Kursa bundan sonra da devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü yaptığımız bu ürünleri internet üzerinden satıyoruz. Bize maddi açıdan katkısı oluyor" dedi.

GERİ DÖNÜŞÜM SAĞLANIYOR
Kurs eğitmeni Emel Karagöl ise üç yıl önce sıcak cam işleme işini gördüğünde çok ilgisini çektiğini ve kursa giderek işin inceliklerini öğrendiğini anlattı. Kursta kadınlarla birlikte atık camlardan, hayal ettikleri şeyleri güzel objelere dönüştürdüklerini aktaran Karagöl, şöyle devam etti: "Atölyede, çevre kirliliğine neden olan atık ve kırık cam parçalarından, evlerde kırılan arcopal tabakları eriterek üretim yapıyoruz. Burada aynı zamanda geri dönüşüm de sağlamış oluyoruz. Bayanlar eğlence ve stres atmak için geldikleri sıcak cam işleme kursunda aynı zamanda ürettiklerini de satıyorlar. Yapılan ürünleri arkadaşlar hem kendi imkanlarıyla hem de bizim çabalarımızla dışarıya satış yapabiliyor."

Karagöl, ev hanımlarının yanı sıra farklı mesleklerden de kadınların katıldığı kursta atık camlardan hayal gücünü göre uğur böceği, yunus balığı, renkli salyangoz, leylek gibi farklı objeler ürettiklerini kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

4 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

5 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

6 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu


SIRADAKİ HABER