Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da son 2 yıldaki yatırımların açılışı yapılacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Mart yerel yönetimler seçiminden bu güne kadar ilçelerde tamamladıkları yatırımların ve hizmetlerin açılışlarını yapacaklarını söyledi.

Samsun'da son 2 yıldaki yatırımların açılışı yapılacak

İlçelerdeki çalışmaların tüm hızıyla süreceğini de ifade eden Başkan Yılmaz, kalan iki yılı toplumun yararına olacak en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mart ayı olağan meclis toplantısı öncesinde meclis üyeleriyle Samsunum-1 Gemisi’nde bir araya geldi.

AK Parti İl başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Büyükşehir Belediye Başkanı Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin katıldığı öğle yemeğinin ardından Başkan Yılmaz, meclis üyelerine hitap etti.

30 Mart seçimlerinin üzerinden 23 ay geçtiğini hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 2 yılın çabuk ama hizmetler ve yatırımlar açısından dolu dolu geçtiğine dikkat çekti.

Bundan sonraki 2 yılın da çabuk geçeceğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Varlığımızın temeli olan insana hizmet etmek, topluma hayırlı olmak, insanımızın hayır dualarına muhatap olmak gibi amacı olan bizlerin, zamanı daha iyi değerlendirmek zorundayız. Daha fazla üretim, daha fazla iş ve daha fazla hayırlı hizmetler yapmalıyız. Benim çabam da hep bu yönde olmuştur. Bir günü dahi geciktirmemek için var gücümle çalışıyorum. Bu noktada atılacak ilk adım, inisiyatif ve irade ortaya koymaktır. Belediye başkanlarımızın bu noktada hassas olduğunu görüyorum. Ama zaman zaman güçlüklerle karşılaşabiliriz” dedi.

“SU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Gerçekleştirdikleri ilçe toplantılarında 2 yılı iyi değerlendirip gelecek 2 yılın planlamasını yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Havza ve Ladik’te köylerin su meselesini acil konu olarak gördük. Su meselesini ertelemeyeceğiz. Su konusunu mutlaka çözeceğiz. Su, sağlık, büyük bir ihtiyaç demektir. Sondaj yapılarak aranıp bulunuyor, tahlile tabi tutuluyor. Bu süreci halkımıza anlatmanızı istiyoruz. İlçe toplantılarımızı bitireceğiz. Mart’ın sonu gibi bu toplantılar bittiğinde, bitirdiğimiz hizmetlerin açılışlarını yapalım. Profesyonel tanıtım ve reklam çalışmalarıyla etkileşim alanlarını da işin içine katarak, her ilçede 2 açılış yapalım. Ramazan ayına kadar bu açılış programlarını bitireceğiz” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

5 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Karadenizin ciğerleri yandı

6 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

7 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunspordan gollü prova

8 Samsunspor'dan gollü prova

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

9 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Yönetim Kalparla görüştü mü

10 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?


SIRADAKİ HABER