Samsun'da son 2 yıldaki yatırımların açılışı yapılacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Mart yerel yönetimler seçiminden bu güne kadar ilçelerde tamamladıkları yatırımların ve hizmetlerin açılışlarını yapacaklarını söyledi.

Samsun'da son 2 yıldaki yatırımların açılışı yapılacak

İlçelerdeki çalışmaların tüm hızıyla süreceğini de ifade eden Başkan Yılmaz, kalan iki yılı toplumun yararına olacak en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Mart ayı olağan meclis toplantısı öncesinde meclis üyeleriyle Samsunum-1 Gemisi’nde bir araya geldi.

AK Parti İl başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Büyükşehir Belediye Başkanı Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin katıldığı öğle yemeğinin ardından Başkan Yılmaz, meclis üyelerine hitap etti.

30 Mart seçimlerinin üzerinden 23 ay geçtiğini hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 2 yılın çabuk ama hizmetler ve yatırımlar açısından dolu dolu geçtiğine dikkat çekti.

Bundan sonraki 2 yılın da çabuk geçeceğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Varlığımızın temeli olan insana hizmet etmek, topluma hayırlı olmak, insanımızın hayır dualarına muhatap olmak gibi amacı olan bizlerin, zamanı daha iyi değerlendirmek zorundayız. Daha fazla üretim, daha fazla iş ve daha fazla hayırlı hizmetler yapmalıyız. Benim çabam da hep bu yönde olmuştur. Bir günü dahi geciktirmemek için var gücümle çalışıyorum. Bu noktada atılacak ilk adım, inisiyatif ve irade ortaya koymaktır. Belediye başkanlarımızın bu noktada hassas olduğunu görüyorum. Ama zaman zaman güçlüklerle karşılaşabiliriz” dedi.

“SU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Gerçekleştirdikleri ilçe toplantılarında 2 yılı iyi değerlendirip gelecek 2 yılın planlamasını yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Havza ve Ladik’te köylerin su meselesini acil konu olarak gördük. Su meselesini ertelemeyeceğiz. Su konusunu mutlaka çözeceğiz. Su, sağlık, büyük bir ihtiyaç demektir. Sondaj yapılarak aranıp bulunuyor, tahlile tabi tutuluyor. Bu süreci halkımıza anlatmanızı istiyoruz. İlçe toplantılarımızı bitireceğiz. Mart’ın sonu gibi bu toplantılar bittiğinde, bitirdiğimiz hizmetlerin açılışlarını yapalım. Profesyonel tanıtım ve reklam çalışmalarıyla etkileşim alanlarını da işin içine katarak, her ilçede 2 açılış yapalım. Ramazan ayına kadar bu açılış programlarını bitireceğiz” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Çarşamba'da dev operasyon! 20 gözaltı

1 Çarşamba'da dev operasyon! 20 gözaltı

Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

2 Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

Samsun'da gence ustura ile saldıran travesti yakalandı

3 Samsun'da gence ustura ile saldıran travesti yakalandı

Derbiyi izlemek 10 TL

4 Derbiyi izlemek 10 TL

Kamp yeri hazır

5 Kamp yeri hazır

Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

6 Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

7 Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın ayrılığının nedeni para

8 Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın ayrılığının nedeni para

Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

9 Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

10 Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'


SIRADAKİ HABER