Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da 8 Mart'ın en anlamlı programı

Kadınların sorunlarına dikkat çekerek kız çocuklarının eğitimden yararlanması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen programda engelli çocuğu olan Kezban Kutbay, Vezirköprü ilçesinin Tahtaköprü Mahallesi'nden gelen Gülizar Doğan ve savaş yüzünden vatanlarından olan mülteci kadın konuşmalarına yer verildi.

Samsun'da 8 Mart'ın en anlamlı programı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde “Umutlar Hayalde Kalmasın” projesi özel bir programa da tanıklık etti.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, TÜGVA Samsun Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hanifa Papila ve çok sayıda kadının katıldığı programda engelli çocuğu olan Kezban Kutbay, Vezirköprü ilçesinin Tahtaköprü Mahallesi’nden gelen Gülizar Doğan ve savaş yüzünden vatanlarından olan mülteci kadın konuşmalarına da yer verildi.

ENGELLİ ÇOCUĞUN ANNESİ OLMAK

Konuşma öncesi engelli çocuğu olan kadınların yaşadıklarının anlatıldığı kısa film izleyen herkesi ağlattı. Evlatları için her türlü zorluğa göğüs geren annelerin hayat mücadeleleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kez daha acı boyutuyla gözler önüne serildi.

"ALLAH'A EVLADIMI BENDEN SONRAYA BIRAKMA DİYE DUA EDERDİM"

Kısa filmde anlattıkları ile salondaki herkesi ağlatan Saynur Kömpe çocuğunun babasından görmediği desteği Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden gördüğünü belirterek Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür etti. Program sonrasında Yılmaz'a sarılan Kömpe, "Allah'a canımı çocuğumdan önce alma diye dua etmek kadar acı bir şey yoktur. Ancak şimdi arkamızda devletimizin olduğunu gördüm. Allah Samsun Büyükşehir Belediye Başkanım Yusuf Ziya Yılmaz ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" dedi. Ardından Tahtaköprü Mahallesi’nde katılan Gülizar Doğan'ın içten şiveli konuşması da salondan büyük alkış aldı.

"SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ"

Duygusal anlar yaşayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise konuşmakta güçlük çekti. Gözleri dolan Yılmaz, "Kadınlar bizim baş tacımız. Sizler bizim anamız, bacımız, eşimiz, kızımızsınız. Doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı olan Peygamberimizin ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadis-i şerifine muhatap olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

Program konuklara hediyeler takdim edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

1 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

2 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

4 Karadeniz'de 11 terörist

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

5 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

6 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Samsunsporun yeni stadında ses sistemleri test edildi

7 Samsunspor'un yeni stadında ses sistemleri test edildi

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu Bu pazar biz güleceğiz

8 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: Bu pazar biz güleceğiz

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

9 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma

Fındık fiyatları neden yükselmiyor İşte cevabı

10 Fındık fiyatları neden yükselmiyor? İşte cevabı...