Samsun'da 8 Mart'ın en anlamlı programı

Kadınların sorunlarına dikkat çekerek kız çocuklarının eğitimden yararlanması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen programda engelli çocuğu olan Kezban Kutbay, Vezirköprü ilçesinin Tahtaköprü Mahallesi'nden gelen Gülizar Doğan ve savaş yüzünden vatanlarından olan mülteci kadın konuşmalarına yer verildi.

Samsun'da 8 Mart'ın en anlamlı programı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde “Umutlar Hayalde Kalmasın” projesi özel bir programa da tanıklık etti.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, TÜGVA Samsun Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hanifa Papila ve çok sayıda kadının katıldığı programda engelli çocuğu olan Kezban Kutbay, Vezirköprü ilçesinin Tahtaköprü Mahallesi’nden gelen Gülizar Doğan ve savaş yüzünden vatanlarından olan mülteci kadın konuşmalarına da yer verildi.

ENGELLİ ÇOCUĞUN ANNESİ OLMAK

Konuşma öncesi engelli çocuğu olan kadınların yaşadıklarının anlatıldığı kısa film izleyen herkesi ağlattı. Evlatları için her türlü zorluğa göğüs geren annelerin hayat mücadeleleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kez daha acı boyutuyla gözler önüne serildi.

"ALLAH'A EVLADIMI BENDEN SONRAYA BIRAKMA DİYE DUA EDERDİM"

Kısa filmde anlattıkları ile salondaki herkesi ağlatan Saynur Kömpe çocuğunun babasından görmediği desteği Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden gördüğünü belirterek Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür etti. Program sonrasında Yılmaz'a sarılan Kömpe, "Allah'a canımı çocuğumdan önce alma diye dua etmek kadar acı bir şey yoktur. Ancak şimdi arkamızda devletimizin olduğunu gördüm. Allah Samsun Büyükşehir Belediye Başkanım Yusuf Ziya Yılmaz ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" dedi. Ardından Tahtaköprü Mahallesi’nde katılan Gülizar Doğan'ın içten şiveli konuşması da salondan büyük alkış aldı.

"SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ"

Duygusal anlar yaşayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise konuşmakta güçlük çekti. Gözleri dolan Yılmaz, "Kadınlar bizim baş tacımız. Sizler bizim anamız, bacımız, eşimiz, kızımızsınız. Doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı olan Peygamberimizin ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadis-i şerifine muhatap olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

Program konuklara hediyeler takdim edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

1 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

2 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

3 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Samsunsporda Davy Angan tamam

4 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspordan Tshibumbu bombası

5 Samsunspor'dan Tshibumbu bombası

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunda 2 kişi araç içinde ölü bulundu

7 Samsun'da 2 kişi araç içinde ölü bulundu

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

8 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

9 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunda silahlı suç çetesine operasyon 20 gözaltı

10 Samsun'da silahlı suç çetesine operasyon: 20 gözaltı


SIRADAKİ HABER