Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Başkan Genç'ten 'cazibe' önerisi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Her ilçemiz, sahip olduğu potansiyel ve yerel imkanlar desteklenerek gelişmelidir ve cazibe merkezleri haline getirilmelidir' dedi

Başkan Genç'ten 'cazibe' önerisi

Tekkeköy Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Topçu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti.

Başkan Genç, ziyarette yaptığı konuşmada, gelişim ve dönüşümün şehrin sadece bir bölgesinin kalkınması ile olmayacağını belirterek, "Tüm ilçelerin gelişiminin eşit bir şekilde sağlanması gerekir. Bunun için ilk yapılması gereken şehrin tamamını kapsayan bütüncül bir Master Plan'dır. Her ilçemiz, sahip olduğu potansiyel ve yerel imkanlar desteklenerek gelişmelidir ve cazibe merkezleri haline getirilmelidir" diye konuştu.

EKONOMİK KALKINMA ÇALIŞTAYI
Samsun'da gelişim için gerekli her türlü imkanın var olduğunu ifade eden Genç, "Sahip olduğumuz yerel kaynaklar şehrimizi geleceğe taşımak için yeterlidir. İhtiyacımız olan tek şey merkezi, ilçeleri, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimleri, özel ve kamu yatırımları ile iyi bir koordinasyon içerisinde bu şehri yönetmektir. Samsun'un mallarını ülkemizin tüm köşelerine ve dünyaya pazarlayacak ulaşım ağını sağlamlaştırdığımızda gelişimin önü açılmış olacaktır. Şehre yön verecek olan ise yerel yönetimlerdir. Samsun'un dinamiklerini bu şehir için biraraya getirmeliyiz. Bunun için oluşturulan Samsun Ekonomik Kalkınma Platformu'nca 24-25-26 Mart 2016 tarihlerinde Samsun Ekonomik Kalkınma Çalıştayı düzenleyeceğiz" diye konuştu.

'GENÇLER GURBETE ÇIKMASIN'
Şehirlerin yarıştığı 21. Yüzyılda Samsun'un mutlaka hak ettiği yerde olması gerektiğini dile getiren Genç, "İstiyoruz ki Samsun yaşanabilir bir şehir olsun. İşsizliğin minimuma indiği, gençlerin gurbete çıkmadığı, anaların, eşlerin özlem çekmediği, her yönüyle gelişmiş, ahlaki ve manevi değerlerin korunduğu bir Samsun hayal ediyoruz. Bütün ilçeleriyle birlikte gelişen, mutlu, Türkiye’nin ilk 5 ili arasında olan bir Samsun hiç de hayal değil. Samsun'u eğitimde, sağlıkta, kültürde, sporda, ticarette, kısacası her alanda daha ileri taşımalıyız. Türkiye'nin 2023 hedefleri Samsun'a da rol biçiyor. şehir olarak bunu iyi değerlendirmeliyiz" dedi.

Tekkeköy Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Topçu da, Samsun'un gelişimine yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

2 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

3 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

İlkadımda hayır  önde gidiyor

4 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

5 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

6 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

7 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Samsunun ilk işareti

8 Samsun'un ilk işareti...

Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Daha da rahatlamak için

9 Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Daha da rahatlamak için'

Samsun dahil 10 ilde FETÖ operasyonu 17 gözaltı

10 Samsun dahil 10 ilde FETÖ operasyonu: 17 gözaltı


SIRADAKİ HABER