Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Başkan Genç'ten 'cazibe' önerisi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Her ilçemiz, sahip olduğu potansiyel ve yerel imkanlar desteklenerek gelişmelidir ve cazibe merkezleri haline getirilmelidir' dedi

Başkan Genç'ten 'cazibe' önerisi

Tekkeköy Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Topçu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti.

Başkan Genç, ziyarette yaptığı konuşmada, gelişim ve dönüşümün şehrin sadece bir bölgesinin kalkınması ile olmayacağını belirterek, "Tüm ilçelerin gelişiminin eşit bir şekilde sağlanması gerekir. Bunun için ilk yapılması gereken şehrin tamamını kapsayan bütüncül bir Master Plan'dır. Her ilçemiz, sahip olduğu potansiyel ve yerel imkanlar desteklenerek gelişmelidir ve cazibe merkezleri haline getirilmelidir" diye konuştu.

EKONOMİK KALKINMA ÇALIŞTAYI
Samsun'da gelişim için gerekli her türlü imkanın var olduğunu ifade eden Genç, "Sahip olduğumuz yerel kaynaklar şehrimizi geleceğe taşımak için yeterlidir. İhtiyacımız olan tek şey merkezi, ilçeleri, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimleri, özel ve kamu yatırımları ile iyi bir koordinasyon içerisinde bu şehri yönetmektir. Samsun'un mallarını ülkemizin tüm köşelerine ve dünyaya pazarlayacak ulaşım ağını sağlamlaştırdığımızda gelişimin önü açılmış olacaktır. Şehre yön verecek olan ise yerel yönetimlerdir. Samsun'un dinamiklerini bu şehir için biraraya getirmeliyiz. Bunun için oluşturulan Samsun Ekonomik Kalkınma Platformu'nca 24-25-26 Mart 2016 tarihlerinde Samsun Ekonomik Kalkınma Çalıştayı düzenleyeceğiz" diye konuştu.

'GENÇLER GURBETE ÇIKMASIN'
Şehirlerin yarıştığı 21. Yüzyılda Samsun'un mutlaka hak ettiği yerde olması gerektiğini dile getiren Genç, "İstiyoruz ki Samsun yaşanabilir bir şehir olsun. İşsizliğin minimuma indiği, gençlerin gurbete çıkmadığı, anaların, eşlerin özlem çekmediği, her yönüyle gelişmiş, ahlaki ve manevi değerlerin korunduğu bir Samsun hayal ediyoruz. Bütün ilçeleriyle birlikte gelişen, mutlu, Türkiye’nin ilk 5 ili arasında olan bir Samsun hiç de hayal değil. Samsun'u eğitimde, sağlıkta, kültürde, sporda, ticarette, kısacası her alanda daha ileri taşımalıyız. Türkiye'nin 2023 hedefleri Samsun'a da rol biçiyor. şehir olarak bunu iyi değerlendirmeliyiz" dedi.

Tekkeköy Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Topçu da, Samsun'un gelişimine yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Galip Öztürke Samsunda coşkulu karşılama

1 Galip Öztürk'e Samsun'da coşkulu karşılama

Galip Öztürkten Samsunda önemli açıklamalar

2 Galip Öztürk'ten Samsun'da önemli açıklamalar

Samsunda zincirleme kaza

3 Samsun'da zincirleme kaza!

Samsunspor maçı internetten televizyona

4 Samsunspor maçı internetten televizyona

Samsunspor Başkanı Tutu İstanbulda

5 Samsunspor Başkanı Tutu İstanbul'da

Samsunda polisin zor anları

6 Samsun'da polisin zor anları

Baba ve kızı fuhuş için çağrı merkezi kurmuş

7 Baba ve kızı 'fuhuş' için çağrı merkezi kurmuş!

FETÖ soruşturmasında açığa alınan 10 kişi göreve iade edildi

8 FETÖ soruşturmasında açığa alınan 10 kişi göreve iade edildi

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Her puan değerli

9 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Her puan değerli

Vahşice öldürülen minik Irmakın cesedi bulundu

10 Vahşice öldürülen minik Irmak'ın cesedi bulundu