HaberlerAK Gençlik Samsun 'Akif Dedemiz'i böyle anlatacak

AK Gençlik Samsun 'Akif Dedemiz'i böyle anlatacak

AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, İstiklal Marşının kabulünün 95. Yıldönümünü kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, merhum Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu alan 'Akif Dedemiz' adlı fotoğraf sergisinin açılışını da cumartesi günü yapacaklarını söyledi.

AK Gençlik Samsun 'Akif Dedemiz'i böyle anlatacak

Yarın açılacak olan sergiye tüm vatandaşları davet eden AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, “Kurtuluş Savaşı'nın başlarında, İstiklal Harbi'nin milli bir ruh içerisinde kazanılması imkanını sağlamak amacıyla yazılan İstiklal Marşımız’ın 95. kabul yıldönümünü gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Ulusların ve Ülkelerin kahramanlıklarını, egemenliklerini ve özgürlüklerini ifade eden şey ulusal marşlarıdır. Bizim İstiklal Marşımız ise 12 Mart 1921 tarihinde onaylanmış ve Mehmet Akit Ersoy tarafından kaleme alınmıştır. Devletimizin ve milletimizin hürriyeti için yaptığı mücadeleleri ve çabaları efsanevi bir şekilde anlatan bir eserdir İstiklal Marşı. Şunu da dile getirmek gerekir ki, Türk milletinin geçmişi incelendiğinde karşımızda destan gibi Kurtuluş Savaşı bulunmaktadır. Bu savaşta atalarımız vatanı kurtarmak için eşsiz bir mücadele vermiş ve bu uğurda canlarını seve seve feda etmekten çekinmemişlerdir. İstiklal Marşı’nın kabulü sırasında milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un TBMM’de söylediği ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ sözlerini tekrarlıyoruz” dedi.

SERGİ İKİ GÜN AÇIK KALACAK

Sergiyi Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda açacaklarını ifade eden Göktepe, “Kurtuluş Savaşı’ndaki askerlerimize hırs ve cesaret aşılamak, Türk Milleti’nin dirayetini ve gücünü göstermek için kaleme alınan İstiklal Marşımızın kabulünün 95. yıldönümünü gururla kutluyoruz. Biz de AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak, İstiklal Marşımızın kabulünün 95. yıldönümünü, İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan 'Akif Dedemiz' adlı fotoğraf sergisi ile taçlandıracağız. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’ın da teşrifleriyle sergimizin açılışını, Cumartesi günü saat 14.30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda gerçekleştireceğiz. 2 gün boyunca sergilenecek olan ‘Akif Dedemiz’ fotoğraf sergimize, Samsunlu hemşerilerimizi de ziyaret etmeleri için bekliyoruz. Bu gurur eserinin yazılış ve kabul sürecini, o dönemin atmosferini yaşamak ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatı gibi birçok fotoğraf yer alacağı sergimiz umuyoruz ki, o dönemi tüm canlılığıyla bizlere yaşatacaktır” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}