Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Akşener: 'Bu Bir İktidar Yürüyüşüdür'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski milletvekili Meral Akşener, kapatılan il teşkilatlarını ziyaretlerinin, iktidar yürüyüşü olduğunu söyledi.

Akşener: 'Bu Bir İktidar Yürüyüşüdür'

Meral Akşener, MHP Genel Merkezi tarafından teşkilatı kapatılan illerden biri olan Çorum'u ziyaret etti.

Kapatılan MHP Çorum il yönetimi eski Milletvekili Vahit Kayrıcı ve kalabalık bir grup tarafından Sungurlu ilçesi Baktat Tesisleri'nde karşılanan Meral Akşener, daha sonra uzun araç konvoyuyla Sungurlu Belediyesi önüne geldi. Burada Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner tarafından karşılanan Akşener, belediye binası önünde vatandaşlara hitap etti.

BU BİR İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜDÜR
Konuşmasına, 'Böyle bir kalabalık beklemiyordum' diyerek başlayan Akşener, 'Valilik eliyle siyasi partiler kapatılmaz diye bu yola çıktık. Bu nedenle buraya geldik. Bu ziyaret ettiğimiz 5'inci il. Burada bulunan kalabalık gösteriyor ki biz artık iktidara gidiyoruz. Bu bir iktidar yürüyüşüdür' dedi.

Bunun, 1 Kasım'dan sonra ortaya çıkan gelişmelere bir itiraz yürüyüşü olduğunu söyleyen Akşener, 'Bu, MHP mensuplarının bu ülkeyi, bu milleti biz yönetiriz iddiasının yürüyüşüdür. Biz bu ülkenin bulunduğu bu şartlardan biz çıkarırız iddiasının yürüyüşünü başlatmış durumundayız. Dolayısıyla biz iktidara yürüyoruz' diye konuştu.
'Bu ülkenin her gün bir köşesine bir şehit geliyor.Ankara'nın göbeğinde, Genelkurmay çalışanlarının servislerine bomba konabiliyor' diyen Akşener, 'İstihbaratın, hukukun, yargının, emniyetin ve her türlü bizi korumakla hükümlü olan kurumlarımızın vatandaş tarafından güveninin yerle bir olduğu bir dönemde kısaca devlet çarkının kırıldığı bir dönemde zaman, hiç bu kadar MHP'nin iktidar olmalısın dememiştir. Zamanın şahitliği bizim iktidarımız üzerinedir. Dolayısıyla hiç bir zaman bu kadar Türkiye'nin ihtiyacı olmamıştı. Görülüyor ki milletimizin önce ülkücü iradeyle başlayan, milletimizin katılımıyla devam eden ve bir halk hareketine dönen bu yürüyüş, milletin sorunlarının devlete taşınmasını, milletle devletin barıştırılmasını Cumhuriyetle demokrasinin barıştırılmasını, Osmanlıyla Türkiye'nin barıştırılmasını, Türkiye'de ki yıkılan kardeşlik hukukunun yeniden tesis edilmesini, benden misin, senden misin sözlerinin ortadan kaldırılmasını, hamaset ve husumet dilinin yerine saygı dilinin getirilmesini, bakan çocuklarının para sayma makineleriyle gezdiği bir ülkeden, vatan çocuklarının şehit olmasının önüne geçilmesini. Böyle bir görevi bize yüklediniz. Allah sizden razı olsun' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

4 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

 Kopyala-yapıştır

7 Kopyala-yapıştır...

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

8 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

10 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu


SIRADAKİ HABER