HaberlerBir yılda yeni bir Güneydoğu…

Bir yılda yeni bir Güneydoğu…

Burdur'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bir yılı bulmadan yeni bir Güneydoğu inşa edilecektir. Hiç şüpheniz olmasın' dedi.

Bir yılda yeni bir Güneydoğu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devam eden operasyonlarla ilgili olarak, “Hiç şüpheniz olmasın bir yılı bulmadan yeni bir Güneydoğu inşa edilecektir” ifadelerini kullandı.

Anayasa Mahkemesi'nin Dündar ve Gül hakkındaki ihlal kararını da değerlendiren Erdoğan, “İlk derece mahkeme ne demiş, casusluktan bunu tutuklamış. Siz ne diyorsunuz; 'hayır burada böyle bir şey yok.' Oraya iade ediyorsunuz. Fakat daha önce casusluktan tutuklanmayı isteyen mahkemenin de verdiği kararı anlamıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Anayasa Mahkemesi bu ülkede devletin ve milletin hakları, menfaatleri, çıkarları konusunda en fazla hassas olması gereken kurumların başında geliyor. Ama bu kurum, üstelik de Başkanının da içinde yer aldığı bir kısım üyeleri eliyle son dönemde Türkiye'ye yönelik en büyük saldırılardan birinin somut örneği olan bir konuda ülkesinin ve milletinin aleyhine karar almaktan çekinmemiştir.

BUNLAR SAHTEKAR

Bunlar sahtekar, bunlar cambaz. İşte buyrun bak çıkıyor bütün hileler ortaya. Yok neymiş, basın hürriyetiymiş. Düşünebiliyor musunuz gazeteleri var, suçüstü yakalanıyorlar. Emniyet görevlileri oraya girecek, toplamışlar oraya başı açık, başı örtülü tüm kardeşlerimizi, orada polisin önüne onlarla bariyer oluşturuyorlar. O başörtülü kardeşlerimizi bunlar var ya güneydoğuda PKK'lılarla da sırt sırta seçimlerde bir araya getirdiler.

SIRADAKİ HABER
}