HaberlerŞırnak HaberleriSürücülerden eriyen asfalta çamurlu çözüm

Sürücülerden eriyen asfalta çamurlu çözüm - Şırnak Haberleri

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 40 dereceyi aşan hava sıcaklıklarının asfaltı eritmesi nedeniyle araçlarına zift bulaşmasını istemeyen sürücüler ilginç bir yönteme başvurdu. Sürücüler, araçlarının etrafını çamurla kapladı.

Sürücülerden eriyen asfalta çamurlu çözüm

Termometrelerin 40 dereceyi aştığı Beytüşşebap'ta asfalt eridi. Bu nedenle başta Şırnak karayolu olmak üzere ilçenin birçok caddesini zift kapladı. Söz konusu durum sürücülere güçlükler yaşatırken, araçlara da zarar verdi. Araçlarının zarar görmemesi için ilginç bir yönteme başvuran sürücüler, araçlarının etrafına bez ve fırçalarla çamur sürdü.
Toptancılık yapan ve haftanın 6 günü Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinin köylerine gidip gelen Cahit Encü, 'Yollara çalışma nedeniyle zift dökülmüş. Ancak havaların sıcak olması nedeniyle ziftler eriyor ve araçlarımıza yapışıyor. Her gün araçlarımızı yıkamak zorunda kalıyoruz. Bu nedenle önlem olarak araçlarımıza çamur sürüyoruz' dedi.
Kuzeniyle birlikte Başaran köyünden ilçe merkezine gideceklerini ancak yolu zift kapladığı için önlem olarak aracına çamur sürdüğünü anlatan Hüseyin Gökçe ise, 'Aracımız zarar görmesin diye böyle bir çare bulduk' diye konuştu.

Sürücülerden eriyen asfalta çamurlu çözüm

SIRADAKİ HABER
}