Haberlerİstanbul HaberleriKaratede Dünya Şampiyonası kadrosu Gaziantep'te belli olacak

Karatede Dünya Şampiyonası kadrosu Gaziantep'te belli olacak - İstanbul Haberleri

Ekim ayında İspanya'da düzenlenecek olan Dünya Karate Şampiyonası için seçme niteliği taşıyan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, 03-06 Ağustos tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenecek.

Karatede Dünya Şampiyonası kadrosu Gaziantep'te belli olacak

Türk karatesinin geleceğini teslim edeceği yıldız isimleri, Gaziantep'te bir araya geliyor. Türkiye Karate Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, 03-06 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.
Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan şampiyonanın hemen ardından 6 Ağustos Pazar günü, 26-29 Ekim tarihlerinde İspanya'da yapılacak Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek milli sporcular belirlenecek.

49 ilden yaklaşık bin 500 sporcu
Gaziantep Karataş Spor Salonu'nda yapılacak şampiyonada 49 ilden yaklaşık bin 500 sporcunun mücadele etmesi bekleniyor.
Ümit, genç ve 21 yaş altı kategorilerinde yapılacak müsabakalar sonunda 33 dalda madalya sahiplerini bulacak. 3 Ağustos Perşembe günü ümit sporcuların mücadelesi ile başlayacak şampiyonada, 4 Ağustos Cuma günü 21 yaş altı, 5 Ağustos Cumartesi günü de gençler kategorisindeki sporcular tatamiye inecek. 6 Ağustos Pazar günü ise milli takım seçme müsabakaları yapılacak.
Şampiyonanın açılış seremonisi, 4 Ağustos Cuma günü 17.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecek.
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türk karatesinin güçlü bir altyapıya sahip olduğunu belirterek, organizasyonda mücadelede edecek tüm sporcular ile görev yapacak antrenör, hakem ve idarecilere başarı dileğinde bulundu.

Karatede Dünya Şampiyonası kadrosu Gaziantep’te belli olacak

SIRADAKİ HABER
}