HaberlerSAMSUN Haberleri CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Yakakent'te çevre katliamı var'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Yakakent'te çevre katliamı var' - SAMSUN Haberleri

Yakakent sahiline foseptik akıtıldığı duyumu aldıklarını dile getiren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Yakakentlilere üçüncü sınıf insan muamelesi yapıyor. İlçede resmne çevre katliamı yaşanıyor' dedi.

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Yakakent'te çevre katliamı var'

Yakakent sahilinin içler acısı bir durumda olduğunu dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ilçede çevre katliamı yaşandığını savundu.

HASTALIĞIN KUCAĞINA İTİLİYOR

Akcagöz, "Uzun zamandır Yakakent şehir merkezindeki yolların tadilatının bitirilemediğini ve kentin toz toprak içinde olduğunu söylemiştik. O günden bu güne, yine bir hareket yok. Yakakent halkı adeta cezalandırılıyor. O güzelim Yakakent sahile, foseptik akıtıldığı duyumunu aldık. Belediyenin bir görevi de, toplum sağlığını koruyacak tedbirleri almak iken, Yakakent'te tam aksine, vatandaş hastalığın kucağına itiliyor" dedi.

İNSANLAR ORADA DENİZE GİRİYOR

Atık suyun denize döküldüğü yerde insanların plajlara akın ettiğini belirten Akcagöz, "Çevreye bile bile zarar vermek soruşturulması gereken bir husustur ve suçtur. Temiz bir çevrede yaşamak, temiz bir denize sahip olmak her vatandaş gibi Yakakentlilerin de hakkıdır" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}