HaberlerBatman HaberleriCep telefonuyla çektikleri klip sosyal medyayı salladı

Cep telefonuyla çektikleri klip sosyal medyayı salladı - Batman Haberleri

Batman'da müzikle uğraşan dört arkadaşın cep telefonu ve sıfır maliyetle çektikleri klip, profesyonel klipleri aratmadı. Klip, paylaşıldığı sosyal medyayı salladı.

Cep telefonuyla çektikleri klip sosyal medyayı salladı

Batman'da lise yıllarında müziğe başlayan Abdullah Bulkut, Ferit Aslan, Yusuf Turan ve Orhan Savga isimli arkadaşlar besteledikleri 'Dünya Fani' adlı şarkıya klip çekti. Kamera olarak cep telefonu, ışık ve fon olarak da el feneri kullanan gençler, tren raylarında cep telefonu kamerasının karşısına geçti. Dört arkadaş, kurgusunu da kendilerinin yapıp, sıfır maliyetle çektikleri klibi, sosyal medyada paylaştı. Klip, kısa sürede beğeni üzerine beğeni aldı.
Grubun solisti Abdullah Bulkut, müziğe merakının 10 yıl önce başladığını belirterek, 'Daha önce hiphop müziği ile uğraşıyordum. O zaman Batman'da bu tarz müzik olmadığı için çok tuhaf karşılanıyordu. Bunun için müziğimi bıraktım. Askerliğimi bitirdikten sonra lise arkadaşlarımla bir araya geldik ve bir projeye imza atmak istedik. Profesyonel bir klip çekmek için imkanımız vardı ama imkansızı başarmak istedik. Bunun için şarkımızın kaydını ev ortamında yaptık. Aynı şekilde cep telefonuyla ve cep telefonlarının ışıklarıyla klibi çekerek böyle bir projeye imza attık' dedi.
Klibi cep telefonuyla çekimini yapan Orhan Savga ise, arkadaşının müziğine klip çekmek istediklerini ve destek olmak için kendi imkanlarıyla ve sıfır maliyetle nelerin yapılabileceğini göstermek için böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi.

'Cep telefonlarıyla çekimlere devam edeceğiz'
Grubun gitaristi Ferit Aslan ise, 'Çok güzel bir eser ortaya çıktı. Sıfır maliyetle nasıl güzel bir şey yapabiliriz diye düşündük ve bunu başardığımıza da inanıyoruz. Ben normalde saz çalıyorum gitarla pek alakam yok, ama arkadaşım için gitar çalmayı da öğrendim. Bundan sonra da aynı şekilde cep telefonlarıyla çekimlerimize devam edeceğiz. Şuanda Batman'da 35 bin kişi klibi izledi. Bu rakamın daha da yükseleceğini umuyoruz' ifadelerinde bulundu.

Cep telefonuyla çektikleri klip sosyal medyayı salladı

SIRADAKİ HABER
}