HaberlerAmasya HaberleriAmasyalılar trafik sorununu 'Ferhat' gibi çözecek

Amasyalılar trafik sorununu 'Ferhat' gibi çözecek - Amasya Haberleri

Aşkı için dağları delerek şehre su getiren Ferhat'ın Şirin şehri Amasya'da belediye trafik sorununu tıpkı Ferhat gibi dağları delerek çözecek.

Amasyalılar trafik sorununu 'Ferhat' gibi çözecek

Ferhat ile Şirin efsanesinin yaşandığı şehirde yamacında dünya mirası geçici listesine alınan Kral Kaya Mezarları'nın bulunduğu Harşena Dağı'nın altından geçen Ferhat Tüneli'nde çalışmalarda son aşamaya gelindi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, fiziki gerçekleşmesi yüzde 85 oranında tamamlanan tüneli kalan çalışmaları da tamamlayıp yıl içinde hizmete açmak istediklerini söyledi.
Şehir trafiğini rahatlatmak adına yaptıkları çalışmaların en önemlisi olan 30 milyon TL bütçeli Ferhat Tüneli'nin Amasya Belediyesinin tarihinde kendi imkanlarıyla yaptığı en büyük proje olduğunu belirten Başkan Özdemir, 'Yıllarca Amasya'ya hizmet edecek çok büyük bir proje olduğuna inanıyorum. İnşallah tünel açıldıktan sonrada Amasya'daki trafiğin önemli ölçüde rahatlayacağını düşünüyoruz' dedi.
'Büyük hazine var' diye şikayet edilen tünelde sonlanan kazı çalışmalarında hazineye rastlanmadığına değinen Özdemir, 'Amasya tarihi geçmişi olan bir şehir. Hayal dünyası geniş olan insanlarımız her bölgede büyük hazinelerin olduğunu düşünürler. Zeminden 370 metre alta giden bir tünelin içinde büyük bir hazinenin olduğunu, asıl amacın hazinenin çıkarılması olduğu iddia edildi. Bu durum şikayette edildi. Bir şey çıkmadı. Ben de en büyük hazine bu tünel diyorum. Çünkü ekonomiye çok büyük katkı sağlayacak' diye konuştu.

Amasyalılar trafik sorununu ‘Ferhat’ gibi çözecek

SIRADAKİ HABER
}