HaberlerBaşkandan vekillere çağrı

Başkandan vekillere çağrı

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, milletvekillerinin Bafra Ovası'ndaki üreticiyle birebir görüşerek sorunlarını dinlemesi ve çözüm bulması gerektiğini söyledi

Başkandan vekillere çağrı

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, çiftçinin mağduriyetinin giderilmesi için acilen mazot ve gübre fiyatlarının düşürülmesi gerektiğini belirterek, "Mazot 4,5 lira, gübre pahalı, işçi yevmiyeleri 90-100 lira. Bunlar hep çiftçinin sırtına biniyor. Çiftçi yok olursa devlet yok olur. Tarımda ne kadar güçlü olursak devletimizin de gücü çok olur" dedi.

ÜRETİCİYİ DİNLESİNLER

Devletleri tarım ve sanayinin ayakta tuttuğunu belirten Tosuner, "Vekillerimiz bir an önce tarım arazilerini gezerek üreticiyle bire bir görüşerek sorunları dinlemeli. O çiftçinin ne tür şartlarda para kazandığını görmeli. Biz Bafra Ovası’nda deniz dibimizde ama denize ayağını sokmayan aileler var. Vekillerimiz bir an önce ovada ve kırsalda çalışmalar yapmalıdırlar. Bugün yazlık sebzesinden, kışlık sebzesinden tut fındığından, tütününden 12 ay mahsulün peşinde. Vekillerimiz üreticilerimizle birebir görüşürse sorunların çözümü noktasında iyi olur. Ben Bafra Ovası’nın çıtasının her sene yükseleceğini umut ediyorum. Ziraat Odası olarak Bafra Ovası’ndan bize üye olsun olmasın 24 saat çiftçimizin hizmetindedir. Çiftçinin yüzünün gülmemesi bizi haddinden fazla üzmektedir” dedi.

SIRADAKİ HABER
}