HaberlerTek isteği saçını boyamaktı... Bu hale geldi!

Tek isteği saçını boyamaktı... Bu hale geldi!

İngiltere'nin St. Albans şehrinde yaşayan 29 yaşındaki Kirsty Weston, saçlarının rengini değiştirmeye karar verdi. Kahverengi olan saçlarını unicorn saç rengine boyamak istedi. Ancak kâbusu yaşadı

Tek isteği saçını boyamaktı... Bu hale geldi!

Kirsty Weston, bu yılın ocak ayında satın aldığı toz ağartıcıyı, paketin içerdiği talimatlara göre uyguladığını iddia etti. 

Ancak ürünün, paketin içine dahil edilmeyen ve ayrı olarak satın alınması gereken peroksit ile karıştırılması gerekiyordu. 


 SAÇLARINA SÜRDÜ 15 DAKİKA SONRA...

Peroksiti aldıktan sonra yama testi yapmayan Kirsty Weston, karışımı saçlarına sürdükten 15 dakika sonra kafa derisinde yanma hissetmeye başladı.Adeta saçlarından yanık kokusu geldiğini söyleyen talihsiz kadın acının çok dayanılmaz olduğunu, başının dönmeye başladığını ve bayılmak üzere olduğunu belirtti.AĞIR

YANIKLAR OLUŞTU
Ertesi gün yüzü şişmeye başlayan Weston, acil servise başvurdu.

Alerjik reaksiyon geçirdiği belirtildi ve genç kadın antibiyotik kullanmaya başladı. Ancak ilerleyen haftalarda ağrısı geçmeyince hastaneye giden kadının ağır yanıkları olduğu tespit edildi.

ÜÇ HAFTADA BEŞ AMELİYAT OLDU

Doktorun, saçlarını kaldırmasıyla kafa derisinin kalktığını söyleyen Weston, ertesi gün ameliyat edildi.Üç hafta içinde cilt grefti de dahil olmak üzere beş operasyon düzenlendi. 

 Bacağından alının greft kafasına nakledildi.

Posta

SIRADAKİ HABER
}