HaberlerKayseri HaberleriBakan Özhaseki: 'Kılıçdaroğlu ile olan davalarım aleyhime döndü'

Bakan Özhaseki: 'Kılıçdaroğlu ile olan davalarım aleyhime döndü' - Kayseri Haberleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlığı yaptığı dönemde Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili görülen davalarında lehine kararlar verilirken, bir süre sonra hakimlerin Amerika'dan gelen emirler doğrultusunda hareket ederek, kararların aleyhine verilmeye başlandığını söyledi.

Bakan Özhaseki: 'Kılıçdaroğlu ile olan davalarım aleyhime döndü'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayserigaz tarafından Yeşilhisar ilçesinde düzenlenen doğalgaz temel atma törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaşadıkları dava süreçlerinde, bir süre sonra aleyhine karar çıkmasını Amerika'dan hakimlere verilen emirlere bağladı. 'FETÖ'cüler hesap verecek' diyen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Kemal Kılıçdaroğlu ile benim bir atışmam oldu, buna hepiniz şahitsiniz. Haksız ithamlarına maruz kaldım. Bunları tespit ettirdim ve tazminat aldım. Tazminat paraları ile de sucuk dağıttım. O dönemde hakimlerin hepsi makul şekilde lehime karar veriyordu. Fakat bir müddet sonra Amerika'dan 'Aleyhe karar vereceksiniz' diye emir geldi. Bütün kararlar aleyhime dönmeye başladı. Karar veren insanlar, sizle insaf ve vicdan yok mu? Siz anayasaya ve kanunlara bağlı değil misiniz? Oradaki şizofren manyak söyledi diye masum olan bir insanın aleyhine nasıl karar verirsiniz? Oradaki manyak emir verdi diye subaylar olarak insanlara nasıl kurşun sıkarsınız? Ne yazık ki böyle kötülükleri de gördük. Allah'a şükür temizliyoruz. Onların belalı tipleri hep içeride. Kurşun sıkanlar içeride, hesabını veriyorlar. Orada sürünecekler.'

Bakan Özhaseki: “Kılıçdaroğlu ile olan davalarım aleyhime döndü”

SIRADAKİ HABER
}