Kadına, kariyer fırsatı verilmeli

SAMİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu, kadının ekonomiye katılımının çok düşük olduğunu belirterek, ''Kadına, erkek meslektaşlarıyla aynı kariyer fırsatı verilmeli'' dedi

Kadına, kariyer fırsatı verilmeli

Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) mart ayı olağan toplantısı Samsun Yelken Kulübü'nde yapıldı. Toplantıda, dernek üyesi Fatma Yıldırım da ''Toplumsal Cinsiyet Rolleri'' konulu bir seminer verdi.

NÜFUSUN YARISIYLA KALKINMA OLMAZ
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren SAMİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu, kadının ekonomiye katılım oranının çok düşük olduğunu söyledi.

Uğurlu, ''Ülke nufusunun yarısı kadın, kadının ekonomiye katılması olmazsa olmaz. SAMİKAD'ı kurma nedenimiz bu oranı bir tık yukarıya çekmek, iyileştirmek. Hepimiz buna inanırsak bütün oluruz. Birlikte olmalıyız, ancak o zaman başarıyı, huzuru ve gelişmişliği konuşabiliriz. Kadınlar erkek meslektaşlarıyla aynı kariyer fırsatına erişmeli. Dünyada 24 saat ticaret yapılıyor. Bu hıza, nüfusun bir yarısıyla erişememiz mümkün değil. Kalkınma için kadınların da ekonomide etkin rol alması gerekiyor. Kadınlarımıza iş alanları ortaya çıkarmak için önce bölge envanteri çıkarılmalı. Kadının hayata ve karar mekanizmalarına katılımı, kadına yönelik şiddetle mücadele, başlıca işlenmesi gereken konular. Biz dernek olarak kadınlara iş yaşamında mentörlük yapmaya gayret ediyoruz, genç kadınları girişimci olmaları konusunda yüreklendiriyoruz. Üniversite öğrencileri, geleceğimiz için çok önemli bir yerde. İş yaşamına dolu dolu katılmalarını sağlamalıyız'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

2 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

3 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

4 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsunsporda program değişti

5 Samsunspor'da program değişti

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

6 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

7 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Kamp sonuna kadar denenecek

8 Kamp sonuna kadar denenecek

Samsunda otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

9 Samsun'da otostop yapan hayat kadınlarına operasyon

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

10 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş


SIRADAKİ HABER