HaberlerSAMSUN HaberleriSamsun Milletvekili Karaaslan elleriyle pide hazırladı

Samsun Milletvekili Karaaslan elleriyle pide hazırladı - SAMSUN Haberleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, TRT Haber kanalında yayınlanan ''Vekilin Mutfağı'' programında kendi elleriyle Samsun pidesi yaptı. Programda Samsun'u ve yemek kültürünü tanıtan Karaaslan, ''Mutlaka her Samsunlu'nun pideyle ilgili bir anısı var. Samsun'u anlatmanın olmazsa olmazı pide'' dedi

Samsun Milletvekili Karaaslan elleriyle pide hazırladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, TRT Haber'de yayınlanan "Vekilin Mutfağı'' isimli programın konuğu oldu. Karaaslan, mutfaktaki hünerlerini Samsun pidesi yaparak sergilerken bir yandan da izleyicilere Samsun'u ve Samsun yemeklerini anlattı.

TOPRAK BİZE CÖMERT DAVRANIYOR

Programda Samsun mutfağını tanıtan Karaaslan, bir yandan pide hamuru yoğururken bir yandan da pidenin Samsunlular için önemini anlattı, ''Mutlaka her Samsunlu'nun pideyle ilgili bir anısı var. Samsun'u anlatmanın olmazsa olmazı pide. Bir de pide bizde genelde evlerde değil fırınlarda pişer. Samsun'un güzel bir yemek kültürü var. Mısır ekmeği, balık, kara lahana sarması, turşu kavurma, kırçal otu, Bafra nokulu ve lokumu gibi yemeklerimiz gerçekten çok lezzetli. Çok önemli ovalarımız var, otlar genelde Ege'de sanılır ama Samsun'da da var, toprak bu konuda bize gerçekten cömert davranıyor'' dedi.

DÜNYA ÇAPINDA DEĞERLERE SAHİBİZ

Samsun'un gidilip görülmesi gereken bir şehir olduğunu belirten Karaaslan, ''19 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk adımını attığı şehir olduğu için, öncü şehir de diyebiliriz. İlk defa gelen misafirlerimiz Samsun'dan ayrılırken beklentinin ötesinde hissiyatla ayrılıyor. 17 ilçemiz var, hepsi de görülmeye değer. Hepsinin farklı zenginlikleri var. Bunun için biz kendimizi zengin hissediyoruz. Kültür, tabiat ve spor anlamında gerçekten dünya çapında değerlere sahibiz'' diye konuştu.

ÇOCUKLAR TEMPOYA ALIŞTI

Günlük hayatından kesitler paylaşan Karaaslan, evde olduğu zamanlarda genelde çocuklarıyla mutfakta beraber vakit geçirdiklerini ve misafirlerine sürpriz yaptıklarını söyleyerek, ''Kendime özel olarak ayırdığım vaktim neredeyse hiç yok. Vaktim olduğunda da hemen çocuklara koşuyorum. Ama bundan da hiç şikayet etmiyorum, aksine de keyif alıyorum ve onlarla dinleniyorum. Onlar çok küçük yaştan bu yana bu tempoya alışkın olduğu için, zorluk da yaşamıyoruz. Eşim özellikle çok yardımcı ve destek oluyor'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}