Süper rezalet - Samsunspor Haberleri

Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan Süper Kupa maçında Beşiktaş ve Konyasporlu taraftarlar müsabaka bitiminde stadı savaş alanına çevirdi. Maç boyunca zemine meşale ve yanıcı maddeler atan taraftarların futbolculara bıçak dahi fırlatması 'pes' dedirtti.

Süper rezalet

MEŞALE, TORPİL, MAYTAP

Samsunspor'un yeni evi Samsun 19 Mayıs Stadyumu, önceki akşam Beşiktaş ile Konyaspor arasındaki Süper Kupa finaline ev sahipliği yaptı. Konyaspor'un 2-1 kazanarak kupayı müzesine götürdüğü maçta olaylar, müsabakanın önüne geçti. Maçın başlamasıyla birlikte her iki takım tribününde yakılan ve sahaya atılan meşaleler dikkat çekti. Neredeyse bütün maç boyunca sahaya atılan torpil ve maytaplar hem ses hem de görüntü kirliliği yaptı. Bu da yetmezmiş gibi koltuklar bloklar halinde kırıldı. Kuzey tribünündeki turnikeler ve stadın demirbaşları da zarar gördü.

BİR DE SAHAYA GİRDİLER

Tüm bunlar yetmezmiş gibi maç bitiminde Konyasporlu taraftarlar sahaya atladı. Güvenlik güçleri sahaya girip Beşiktaşlı futbolculara saldırmak isteyen Konyasporluları etkisiz hale getirmeye çalışırken, bu yaşananları gören bazı Beşiktaşlı seyirciler de sahaya girdi. Yaşanan bu hemgamelerde güvenlik güçleri yetersiz kalırken, olan daha yeni açılan Samsun 19 Mayıs Stadyumu'na oldu. Stadın turkine kapıları, camları, korkulukları, taşınmazları ve koltukları ciddi zarar gördü. Zararı tespit eden stat yetkilileri bunları federasyon görevlilerine bildirdi. Statla ilgili tüm zararı federasyon karşılayacak.

BÖYLE BAŞLADI, BÖYLE BİTTİ...

Karşılaşma bu güzel görüntüler eşliğinde başlarken, müsabaka bitiminde ise Türk sporuna yakışmayan görüntüler vardı.

SIRADAKİ HABER
}