HaberlerAdana HaberleriPortatif havuzlarda engeller kaldırıldı

Portatif havuzlarda engeller kaldırıldı - Adana Haberleri

Adana'da, Seyhan Belediyesi, engelli bireylerin yararlanması için Gazipaşa Mahallesi'nde bulunan Ziyapaşa Ortaokulu bahçesine portatif yüzme havuzu kurdu.

Portatif havuzlarda engeller kaldırıldı

Engelli bireylerin haftanın her günü yararlanabildiği havuz, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri ise sadece engelli bireylere hizmet verecek.
Haftanın 3 günü sadece engeli bireyler diğer günler ise karma olarak hizmet verecek portatif yüzme havuzuna gelemeyecek kadar engeli olan veya evi bu havuza uzak olan engelli bireyler de araçlarla evinden alınıp yüzme eğitimi verildikten sonra tekrar evine bırakılacak.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, engelli bireylerin de toplumun bir parçası olduğunu, belediye olarak engelleri kaldırmanın asli görevi olduğunu söyledi. Karalar, 'Gençlerimizin ve çocuklarımızın Adana'nın kavurucu yaz sıcağında sulama kanallarına girerek boğulmalarının önüne geçmek için 3 yıldır uygulamada olan portatif yüzme havuzları projemize bu yıl da devam ediyoruz. Bu proje kamuoyundan oldukça fazla takdir gördü. Biz bu hizmetten engelli bireylerinde yararlanmasını istedik. İlk olarak Gazipaşa Mahallesi içerisinde bulunan Ziyapaşa Ortaokulu'ndaki havuzu engelsiz hale dönüştürdük. Çocuklarımızı evlerinden alıp yüzme eğitiminin ardından tekrar evlerine bırakıyoruz. Belediye olarak görevimiz engel çıkarmak değil engelleri kaldırmak. Ve biz görevimizi yapıyoruz' şeklinde konuştu.

Portatif havuzlarda engeller kaldırıldı

SIRADAKİ HABER
}