HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a yeni baraj

Samsun'a yeni baraj - Samsun Haberleri

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan DSİ tarafından inşa edilecek Salıpazarı Barajı'nın temelini atacak.

Samsun'a yeni baraj

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 9 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’de Atakum Sanat Merkezinde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Salıpazarı Barajı ile 11 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacaklar. İki bakan aynı merasimde DKMP tarafından yapılacak 1 adet çevre düzenlemesi ile OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisin temelini atacaklar.

Salıpazarı Barajı'nın temeli atılıyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak Salıpazarı Barajı'nda 16 milyon 160 bin metreküp su depolanacak. Baraj ile 15 bin 400 dekar zirai arazi suya kavuşacak ve yılda 25 milyon 740 bin metreküp içme suyu temin edilecek.

Ayrıca inşa edilecek taşkın koruma tesisleri ile Alaçam, Ayvacık, Vezirköprü, Tekkeköy, Salıpazarı ve 19 Mayıs ilçeleri, 10 köy, 2 bin 500 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak.

 

SIRADAKİ HABER
}